6 października 2008
Radni Dzielnicy XVII chcą tele-busa
Rośnie zainteresowanie autobusem na telefon. Usługa, którą w ramach europejskiego programu unijnego Civitas Caravel wprowadziło w lipcu 2007 roku Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne S.A. w Krakowie, ma szansę objąć swoim zasięgiem kolejne obszary miasta. Obecnie po autobus mogą zadzwonić mieszkańcy Rybitw i Przewozu. Być może jednak w przyszłości zielone autobusy wyjadą także na ulice Dzielnicy XVII. Na ten temat dyskutowali w czwartek, 2 października, radni tej dzielnicy.
2 października 2008
Najlepszy motorniczy MPK S.A. w Krakowie pracuje w Nowej Hucie
Po wczorajszych emocjach związanych z rywalizacją kierowców i mechaników w konkursie „Bezpieczna jazda komunikacją miejską”, dziś przyszła pora na motorniczych i elektromechaników. Do rywalizacji stanęło 10 motorniczych i 9 elektromechaników z dwóch zajezdni tramwajowych Nowa Huta i Podgórze.
1 października 2008
Kierowcy, mechanicy i inspektorzy MPK S.A. walczyli o tytuł najlepszego
20 kierowców autobusów, 9 mechaników i 5 inspektorów nadzoru ruchu rywalizowało dzisiaj w konkursie „Bezpieczna jazda komunikacją miejską”. Konkurs składał się z dwóch części: każdy z uczestników musiał rozwiązać test z wiedzy teoretycznej oraz wykazać się dużą sprawnością w części praktycznej.
30 września 2008
MPK S.A. w Krakowie dba o bezpieczeństwo pracowników
Potwierdza to XV edycja konkursu „Pracodawca organizator pracy bezpiecznej”, organizowanego przez Państwową Inspekcję Pracy, którego wyniki oficjalnie przedstawiono 30 września. W kategorii zakładu pracy zatrudniającego ponad 250 pracowników, Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne S.A. zdobyło pierwsze miejsce. – To oznacza, że władze MPK S.A. w Krakowie przywiązują do bezpieczeństwa swoich pracowników wielką wagę. Świadczy to także o dobrej atmosferze w tej firmie. Myślę, że każdy kto tu pracuje może być z tego dumny – powiedział Tadeusz Fic, Okręgowy Inspektor Pracy w Krakowie.
29 września 2008
Nie stój w kolejce – kup bilet w automacie
Kilkanaście tysięcy studentów pierwszego roku kilku krakowskich uczelni będzie musiało przynieść swoje Elektroniczne Legitymacje Studenckie do Punktu Sprzedaży Biletów Okresowych przy ul. Podwale 3/5, aby mogły im one służyć także jako bilet okresowy. Jest to związane z koniecznością spisania danych studenta oraz sformatowania legitymacji dla potrzeb systemu Krakowskiej Karty Miejskiej.
23 września 2008
Dzień bez samochodu w Krakowie
W poniedziałek 22 września zakończył się Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu. Podobnie jak było to w poprzednich latach Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne S.A. w Krakowie czynnie włączyło się w jego organizację. Dla naszych pasażerów otworzyliśmy zajezdnię tramwajową oraz zorganizowaliśmy paradę zabytkowych i nowoczesnych autobusów. Ostatnim wydarzeniem, wieńczącym ETZT był Europejski Dzień bez Samochodu. Głównym punktem tego dnia w Krakowie było zamknięcie ul. Zwierzyniecka dla samochodów. Mogły się po niej poruszać wyłącznie tramwaje, rowerzyści i piesi.
19 września 2008
Parada zabytkowych i nowoczesnych autobusów
W niedzielne popołudnie 21 września o godzinie 15.00 na krakowskie ulice wyjechały zabytkowe i nowoczesne autobusy. Pojazdy wyruszyły z zajezdni autobusowej Wola Duchacka i przejechały na Mały Rynek. Mimo deszczowej pogody chętnych do zobaczenia zabytkowych autobusów nie zabrakło.
18 września 2008
Zobaczyli zajezdnię i zabytkowy autobus
Mimo deszczowej pogody nie brakowało chętnych do zwiedzania Zajezdni Tramwajowej w Podgórzu. Wszyscy, którzy przyszli na pewno tego nie żałowali, atrakcji bowiem nie brakowało.
16 września 2008
Otwarta Zajezdnia w Podgórzu, zabytkowy San na Małym Rynku
17 września 2008 (środa) pasażerów czeka moc atrakcji. Już od 10 rano wszyscy zainteresowani będą mogli zwiedzać Zajezdnię Tramwajową w Podgórzu. Wejście na zajezdnię będzie o pełnych godzinach aż do godziny 15. W tym czasie wszyscy, którzy przyjdą zostaną oprowadzeni po terenie Zajezdni, usłyszą ciekawe zdarzenia z historii krakowskich tramwajów oraz zobaczą kilka zabytkowych tramwajów.
9 września 2008
Krakowska Karta Miejska nagrodzona
Zaledwie po roku funkcjonowania Krakowskiej Karty Miejskiej została ona uznana przez krakowian za jeden z najlepszych projektów w Małopolsce, zrealizowanych w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego, współfinansowanego z zasobów funduszy europejskich. Dla Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego S.A. w Krakowie, które było samodzielnym beneficjentem tego projektu, to bardzo szczególne wyróżnienie.
4 września 2008
Za bilet kupowany w automacie zapłacimy kartą
Od 4 września w sześciu automatach Krakowskiej Karty Miejskiej za zakup biletu okresowego pasażerowie mogą płacić kartą. - Udało nam się wreszcie porozumieć z bankiem PeKao S.A. i uzyskać certyfikat tego banku do obsługi kart płatniczych – informuje Dariusz Bojda z Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego S.A., odpowiedzialny za system Krakowskiej Karty Miejskiej. Dzięki temu w automatach stojących w obrębie pierwszej obwodnicy, aby kupić bilet okresowy pasażerowie nie będą potrzebować gotówki. Wystarczy, że będą mieć przy sobie kartę.
2 września 2008
SPOKOJNIE, JUŻ JADĘ
To hasło kampanii promocyjnej Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego S.A. w Krakowie, która rozpoczęła się na dobre 1 września. Jest ona przede wszystkim związana z projektami unijnymi zrealizowanymi przez MPK S.A. W ciągu ostatnich trzech lat krakowskiemu Przewoźnikowi udało się bowiem wykonać inwestycje warte prawie 300 mln zł. Za te pieniądze, które w przeważającej części pochodziły z funduszy Unii Europejskiej zostało zrealizowanych kilka unijnych projektów związanych z transportem publicznym, w tym jeden największy w Polsce.
28 sierpnia 2008
Za bilet kupowany w automacie zapłacimy kartą
Od przyszłego tygodnia w sześciu automatach Krakowskiej Karty Miejskiej za zakup biletu okresowego pasażerowie będą mogli zapłacić kartą. - Wczoraj późnym wieczorem udało nam się porozumieć z bankiem PKO S.A. i uzyskać certyfikat tego banku do obsługi kart płatniczych – informuje Dariusz Bojda, odpowiedzialny za system Krakowskiej Karty Miejskiej. Dzięki temu już za kilka dni w automatach stojących w obrębie pierwszej obwodnicy, aby kupić bilet okresowy pasażerowie nie będą potrzebować gotówki. Wystarczy, że będą mieć przy sobie kartę.
28 sierpnia 2008
Zabytkowe autobusy na linii 103
Na ostatni dzień wakacji Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne S.A. oraz Krakowski Klub Modelarzy Kolejowych w Krakowie przygotowały dla pasażerów niezwykłą atrakcję. Obok nowoczesnych autobusów na linię 103 wyjechały w niedzielę 31 sierpnia zabytkowe pojazdy, w tym jeden najstarszy jeżdżący autobus w Polsce. Chodzi o Sana H01, wyprodukowanego pod koniec lat 50-tych ubiegłego wieku oraz Jelcza RTO, zwanego popularnie „Ogórkiem”.
26 sierpnia 2008
SPOKOJNIE, JUŻ JADĘ
To hasło kampanii promocyjnej Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego S.A. w Krakowie, która rozpocznie się na dobre w pierwszych dniach września. Jest ona przede wszystkim związana z projektami unijnymi zrealizowanymi przez MPK S.A. W ciągu ostatnich trzech lat krakowskiemu Przewoźnikowi udało się bowiem wykonać inwestycje warte prawie 300 mln zł.
22 sierpnia 2008
San H01 – zabytkowy autobus MPK zagrał w filmie Andrzeja Wajdy
San, najstarszy jeżdżący tego typu autobus w Polsce, okazał się niezbędny przy kręceniu kilku scen filmu zatytułowanego „Tatarak” w reżyserii Andrzeja Wajdy. Zdjęcia powstawały w Grudziądzu, więc zabytkowy autobus trzeba było tam dowieźć. Wcześniej na potrzeby filmu San został przemalowany z koloru czerwonego na niebieski. Oprócz Sana w filmie zagrał również kierowca-mechanik krakowskiego MPK Janusz Stokłosa , który usiadł za kierownicą autobusu.