Realizujemy praktyki uczniowskie i studenckie – szczególnie chętnie uczestniczą w nich uczniowie i studenci kierunków technicznych.

Realizujemy również praktyki absolwenckie dla absolwentów szkół średnich i wyższych, których celem jest ułatwienie absolwentom uzyskiwania doświadczenia i nabywania umiejętności praktycznych niezbędnych do wykonywania pracy. Najlepsi kandydaci po zakończeniu praktyk absolwenckich mają szansę na zatrudnienie u nas.

W obu przypadkach prosimy, aby zgłoszenia były przesyłane w terminie minimum 30 dni przed proponowanym terminem rozpoczęcia praktyk.

Jak się zgłosić (praktyki szkolne lub studenckie)?

I etap:

Wniosek o praktyki zgłaszamy w Sekcji Kadrowej. Osoby, które chcą odbyć u nas praktykę powinny posiadać pismo uczelni bądź szkoły kierującej do odbycia praktyki lub podanie o zorganizowanie praktyki, na którym widnieje potwierdzenie z uczelni lub szkoły. W piśmie powinien być proponowany termin odbycia praktyki, wymiar (ilość godzin) oraz program praktyki. Ponadto wnioskujący o praktykę powinien dostarczyć wzór umowy lub porozumienia.

II etap:

Pracownicy Sekcji Kadrowej ustalają, w uzgodnieniu z kierownikami właściwych komórek organizacyjnych, harmonogram określający terminy i miejsca przebiegu praktyki oraz opiekunów praktyk. Ustalony harmonogram oraz informację o wyznaczeniu opiekuna Sekcja Kadrowa przekazuje zainteresowanemu. Kompletuje również pozostałą dokumentację niezbędną do realizacji praktyki.

III etap:

Zawarcie pisemnej umowy ze szkołą lub uczelnią.

Jak się zgłosić (praktyki absolwenckie)?

I etap:

Wysyłasz CV oraz informację, że jesteś zainteresowany praktyką absolwencką. Określasz w jakiej komórce/na jakim stanowisku chciałbyś odbyć praktykę. Dobrze też wskazać termin od kiedy możesz zacząć i okres trwania praktyki (maksymalnie może to być trzy miesiące). My weryfikujemy przesłane przez Ciebie CV pod kątem naszych wymagań. Szczególnie interesują nas informacje odnośnie Twojego wykształcenia, dotychczasowego doświadczenia i posiadanych kompetencji oraz uprawnień. Z wybranymi kandydatami kontaktujemy się mailowo lub telefonicznie i zapraszamy na rozmowę rekrutacyjną.

II etap – rozmowa rekrutacyjna

Na tym etapie mamy możliwość aby wzajemnie się poznać. Rozmawiamy o Twoich kompetencjach, dotychczasowym doświadczeniu i oczekiwaniach. Ty natomiast możesz dowiedzieć się czym się zajmujemy, poznać opiekuna i zapytać o warunki praktyki.

III etap – informacja zwrotna

Każdy kandydat, który złożył aplikację na praktykę absolwencką dostaje informację o możliwościach jej realizacji. Kandydaci, z którymi chcemy współpracować, po przeprowadzonych z nimi rozmowach, dostają informację o kolejnych krokach, które muszą podjąć.

Galeria