26 września 2016 - materiał archiwalny
26 września 2016 - materiał archiwalny

Co prawda do rozpoczęcia roku akademickiego został jeszcze tydzień, ale MPK SA w Krakowie już stara się dotrzeć do studentów pierwszego roku, aby ułatwić im zakup biletu i zdobycie najważniejszych informacji o systemie komunikacji miejskiej. Przez dwa tygodnie, od poniedziałku 26 września do 7 października na Politechnice Krakowskiej będzie funkcjonował specjalny, mobilny punkt informacji i sprzedaży biletów okresowych uruchomiony przez MPK SA, punkt będzie otwarty od 26 do 29 września w budynku PK przy Skarżyńskiego (Dom Studencki 3 – klub Piwnica, a następnie od 30 września do 7 października w budynku PK przy ul. Warszawskiej).

Na mobilnym stanowisku studenci będą mogli nie tylko uzyskać informacje ale także  sformatować Elektroniczną Legitymację Studencką dla potrzeb systemu Krakowskiej Karty Miejskiej oraz zapisać na niej dowolnie wybrany rodzaj biletu okresowego  (za bilet studenci zapłacą kartą płatniczą). Dodatkowo studenci będą mogli tam sformatować Elektroniczną Legitymację Studencką bez konieczności zakupu biletu okresowego (dzięki temu w terminie późniejszym kupią bilet od razu udając się do automatu biletowego KKM, bez konieczności przychodzenia do Punktu Sprzedaży Biletów).

Na mobilnym stanowisku bilet będzie mógł również kupić każdy student, który posiada Krakowską Kartę Miejską.

MPK SA planuje podobne punkty mobilne uruchomić także na innych krakowskich uczelniach, m.in. w Akademii Wychowania Fizycznego oraz na Uniwersytecie Jana Pawła II.

Z myślą o studentach MPK SA opracowało także specjalny poradnik dla studentów pierwszego roku krakowskich uczelni, który zawiera podstawowe informacje o taryfie biletowej, automatach Krakowskiej Karty Miejskiej oraz systemie komunikacji miejskiej w Krakowie.

Poradnik jest dostępny na stronie internetowej www.mpk.krakow.pl oraz na oficjalnym profilu MPK SA na Facebooku www.facebook.com/mpkkrakow

Najnowsze

16 kwietnia 2025
Kraków przekaże pięć używanych autobusów do miasta Sumy
W związku z apelem władz ukraińskiego miasta Sumy, położonego tuż przy granicy z Rosją, Kraków zdecydował o przekazaniu temu miastu w ramach pomocy humanitarnej pięciu używanych autobusów. W związku z toczącą się wojną to ukraińskie miasto stawia czoła licznym wyzwaniom w zakresie zabezpieczenia ciągłości funkcjonowania usług komunalnych, w tym także transportowych. Brakuje tam m.in. autobusów.
14 kwietnia 2025
37 nowych autobusów dołączyło do floty MPK w Krakowie
Mieszkańcy Krakowa będą mogli podróżować nowymi autobusami. Do floty krakowskiego przewoźnika dołączyło bowiem 37 nowych pojazdów Solaris Urbino 12 z napędem mild hybrid. Ich przekazanie i prezentacja odbyła się w poniedziałek 14 kwietnia na terenie zajezdni autobusowej w Bieńczycach. W wydarzeniu wziął udział Stanisław Kracik, zastępca Prezydenta Krakowa. Nowoczesne, niskopodłogowe pojazdy o długości 12 metrów zostały wyposażone w klimatyzację, system informacji pasażerskiej, ładowarki USB oraz nowoczesne systemy wspierające bezpieczeństwo, w tym system antykolizyjny MobilEye Shield+.
11 kwietnia 2025
Prezydent Krakowa pogratulował motorniczej MPK uratowania życia niemowlęcia
Prezydent Krakowa Aleksander Miszalski spotkał się dzisiaj (11 kwietnia) z motorniczą krakowskiego przewoźnika, Moniką Mól, aby pogratulować jej znakomitego zachowania. Pani Monika uratowała wczoraj życie niemowlęcia, które przestało oddychać.
10 kwietnia 2025
Wyjątkowy wagon historyczny ND będzie woził mieszkańców na Krakowskiej Linii Muzealnej
Jest zielony i powstał z części zebranych z czterech miast: Krakowa, Poznania, Katowic i Łodzi. Tak więc pomimo tego, że jest z rodziny wagonów typu N, które w przeszłości były w Polsce...
9 kwietnia 2025
Nowy numer „Przewoźnika Krakowskiego” już dostępny
Nowy numer „Przewoźnika Krakowskiego” już jest dostępny. W tym numerze sporo miejsca poświęcamy rozpoczęciu obchodów 150 lat komunikacji miejskiej w Krakowie. Przypominamy także wyjątkowe rocznice związane z historią naszych tramwajów i autobusów.
9 kwietnia 2025
Nowa strona internetowa MPK w Krakowie z myślą o wszystkich pasażerach
W odpowiedzi na wnioski naszych pasażerów, w tym przede wszystkim osób z niepełnosprawnością wzroku, MPK w Krakowie uruchomiło nową stronę internetową. To co zwraca od razu uwagę to jej zmieniony w porównaniu do poprzedniej wersji strony, nowoczesny i przyjazny wygląd. Jednak najistotniejsze zmiany dotyczą nowych funkcjonalności portalu krakowskiego przewoźnika.