25 lutego 2016 - materiał archiwalny
25 lutego 2016 - materiał archiwalny

Wszystkim biorącym udział w pierwszym etapie konkursu „Zakochaj się w Krakowiaku”, który MPK SA ogłosiło 14 lutego w Walentynki, dziękujemy za nadesłanie zdjęć. Teraz nadszedł czas, aby wyłonić zwycięzców. W związku z tym spośród wszystkich prac konkursowych, które otrzymaliśmy jury wytypowało pięć najlepszych. Wezmą one udział w drugim etapie konkursu, podczas którego to użytkownicy oficjalnego profilu MPK SA na Facebooku  będą decydować kto jest autorem najciekawszego zdjęcia (okazało się, że wśród zakochanych w tramwaju „Krakowak” jest także jeden z administratorów Platformy Komunikacyjnej Krakowa – portalu o komunikacji prowadzonego przez grupę miłośników).

Zapraszamy wszystkich do oddawania głosów poprzez kliknięcie pod wybranym zdjęciem „Lubię to”. Głosować można do 28 lutego (niedziela). Ogłoszenie wyników i zwycięzcy konkursu nastąpi 29 lutego 2016 roku. Przypominamy, że jedną z nagród jest możliwość samodzielnego poprowadzenia na terenie zajezdni tramwajowej najdłuższego w Polsce tramwaju, czyli „Krakowiaka”.

Najnowsze

13 lutego 2026
MPK w Krakowie rozpoczęło procedurę wyboru dostawcy szlifierki torów tramwajowych
Krakowski przewoźnik do 6 marca 2026 roku czeka na wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu firm zainteresowanych udziałem w dialogu konkurencyjnym, który ma wyłonić dostawcę nowego urządzenia do szlifowania krakowskich torowisk. Do udziału w dialogu konkurencyjnym zostanie ostatecznie wybranych maksymalnie czterech wykonawców najlepiej spełniających warunki udziału w postępowaniu.
12 lutego 2026
Smok radzi pasażerom – kampania informacyjna w komunikacji miejskiej
W pojazdach i na przystankach krakowskiej komunikacji miejskiej pojawiła się nowa kampania informacyjna skierowana do pasażerów o nazwie „#SmokRadzi”. Jej celem jest przypomnienie zasad, które pomagają wszystkim podróżować wygodniej, szybciej i w bardziej przyjaznej atmosferze.
12 lutego 2026
Z oświetleniem bezpieczniej na rowerze na Krowodrzy i w Krakowie
Mimo zimowej aury po krakowskich drogach i ścieżkach rowerowych wciąż przemieszczają się miłośnicy jednośladów. Warto przypomnieć zasady bezpiecznej jazdy na dwóch kołach. W związku z tym kontynuowana jest dzielnicowa akcja „Zdrowa i bezpieczna Krowodrza”. Pamiętajmy o oświetleniu rowerowym i odblaskach.
11 lutego 2026
Walentynkowy tramwaj będzie kursował w Krakowie
Jesteście zakochaną parą? A może dopiero szukacie swojej miłości? Wszystkich zapraszamy do wyjątkowego spędzenia Walentynek w naszym tramwaju, który w sobotę 14 lutego będzie kursował w Krakowie.
9 lutego 2026
Politechnika Krakowska będzie miała symulator tramwaju Lajkonik II
W Katedrze Pojazdów Szynowych i Transportu Politechniki Krakowskiej trwają intensywne prace przy budowie Symulatora Tramwaju Lajkonik II. Mocno zaawansowany jest montaż kabiny, zaprojektowanej na wzór rozwiązań zastosowanych w rzeczywistym tramwaju. Pod koniec stycznia 2026 roku, w efekcie rozstrzygniętego postępowania przetargowego, Politechnika podpisała umowę na dostawę oprogramowania symulacyjnego i niezbędnych interfejsów komunikacyjnych do połączenia oprogramowania z wyposażeniem kabiny.
9 lutego 2026
Tramwaj do odladzania zabezpiecza sieć trakcyjną przed oblodzeniem
Zawsze kiedy zapowiadane są opady marznącego deszczu na krakowskie tory wyjeżdża specjalny wagon. Tramwaj 105NT jest wyposażony w specjalne urządzenia, które umożliwiają naniesienie na przewody sieci...