30 listopada 2015 - materiał archiwalny
30 listopada 2015 - materiał archiwalny

W piątek, 27 listopada Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne SA w Krakowie po raz 15. otrzymało statuetkę i certyfikat „Przedsiębiorstwa Fair Play”. Tym razem krakowski przewoźnik w ocenie organizatorów programu zasłużył na diamentową statuetkę „Przedsiębiorstwa Fair Play” 2015. Podczas uroczystej gali w Warszawie odebrał ją Grzegorz Dyrkacz, członek zarządu i dyrektor ds. Zarządzania Przewozami w Miejskim Przedsiębiorstwie Komunikacyjnym SA w Krakowie.

MPK SA zostało docenione za kierowanie się etyką w relacjach z kontrahentami, pracownikami, społecznością lokalną, za troskę o środowisko naturalne oraz za podejmowanie działań wykraczających poza podstawową działalność (pomoc potrzebującym, akcje edukacyjne wśród dzieci i młodzieży).

Warto zaznaczyć, że krakowski przewoźnik w programie uczestniczy od 2001 roku za każdym razem uzyskując tytuł „Przedsiębiorstwo Fair Play”. W tegorocznej 18. edycji programu 369 firm z całej Polski przeszło dwustopniową weryfikację Kapituły decydującej o przyznawaniu tytułu i certyfikatu „Przedsiębiorstwo Fair Play" 2015.

To nie jedyna nagroda, którą w ostatnich dniach otrzymało MPK SA. Troskę krakowskiego przewoźnika o pracowników potwierdza także zwycięstwo w konkursie „Pracodawca organizator pracy bezpiecznej” w kategorii zakład pracy powyżej 250 zatrudnionych,  który organizuje Okręgowy Inspektor Pracy w Krakowie. MPK SA zostało docenione za prowadzone remonty, modernizacje obiektów i inwestycje, które mają wpływ na poprawę warunków pracy, w tym przede wszystkim za budowę nowych obiektów na pętlach tramwajowych i autobusowych, z których korzystają podczas przerw kierowy i motorniczowie.

Warto podkreślić, że podstawowym celem organizowanego już po raz 22. konkursu „Pracodawca organizator pracy bezpiecznej” jest promowanie pracodawców dbających o pracowników, przestrzegających przepisów prawa pracy  oraz  organizujących pracę w sposób zapewniający najwyższy poziom bezpieczeństwa i ochrony zdrowia.

Galeria

Najnowsze

28 lipca 2025
II Zlot Autobusów Ikarus na Śląsku
Autobus MPK w Krakowie – historyczny Ikarus 620 wziął udział w II Zlocie Autobusów Ikarus na Śląsku. Wydarzenie odbywało się w weekend 26–27 lipca w Parku Słupna w Mysłowicach. Dla uczestników zlotu uruchomiona zostanie bezpłatna linia specjalna obsługiwana autobusami Ikarus, kursująca z centrum Katowic do Parku Słupna. Wstęp na wydarzenie był bezpłatny.
27 lipca 2025
Wagon SN1 z 1922 roku przewiózł pasażerów na KLM
W niedzielę, 27 lipca na Krakowskiej Linii Muzealnej na linię 0 wyjechał ponad stuletni wagon odbudowany przez pracowników MPK w Krakowie. Był to tramwaj SN1 o numerze 59 z 1922 roku, zaprezentowany w tym roku w ramach jubileuszu 150 lat komunikacji miejskiej w Krakowie.
25 lipca 2025
Tunel KST znów otwarty. Tramwaje wracają pod Dworzec Główny
W poniedziałek, 28 lipca wraca ruch tramwajowy w tunelu Krakowskiego Szybkiego Tramwaju pod Dworcem Głównym. Przez miesiąc – od 28 czerwca – tunel był zamknięty z powodu zaplanowanych prac związanych z wymianą elementów systemu przeciwpożarowego.
24 lipca 2025
Blisko 152 miliony złotych na rozwój transportu publicznego
Kraków sięga po środki na rozwój zrównoważonego transportu. Dzięki finansowaniu z Funduszy Europejskich remontu doczeka się układ torowiska na ul. Starowiślnej, ul. Straszewskiego i ul. Karmelickiej. Miasto zyskało też finansowanie na rozwój inteligentnych systemów transportowych, czyli m.in. ekranów z informacją pasażerską czy systemów kontrolnych w strefach ograniczonego ruchu. Za te projekty odpowiada Zarząd Dróg Miasta Krakowa.
18 lipca 2025
Wyjątkowa niedziela z KLM - dwie linie tramwajowe i jedna autobusowa
W niedzielę, 20 lipca na ulice Krakowa wyjechały zabytkowe tramwaje i autobusy w ramach Krakowskiej Linii Muzealnej. Tego dnia uruchomiono aż trzy specjalne linie z udziałem historycznych pojazdów.
17 lipca 2025
Nowe biletomaty w tramwajach i autobusach
W pojazdach Komunikacji Miejskiej w Krakowie sukcesywnie wymieniane są najbardziej wyeksploatowane biletomaty na nowoczesne i bardziej niezawodne urządzenia. To ważna zmiana – dotychczasowe automaty, po wielu latach użytkowania, ulegały coraz częstszym awariom. Nowe rozwiązania są nie tylko bardziej odporne na usterki, ale także przyjazne dla środowiska – nie drukują już papierowych biletów.