16 lipca 2015 - materiał archiwalny
16 lipca 2015 - materiał archiwalny

Rozkłady jazdy z powiększoną czcionką są już dostępne nie tylko dla mieszkańców Krakowa, ale także dla pasażerów korzystających z linii aglomeracyjnych. Od 10 lipca 2015 roku z nowych rozkładów mogą korzystać pasażerowie 65 linii aglomeracyjnych. W najbliższych dniach takie rozkłady pojawią się na kolejnych przystankach 16 linii aglomeracyjnych w rejonie gminy Skawina. Dzięki temu rozkłady jazdy z powiększoną czcionką godzin odjazdów będą dostępne na wszystkich przystankach w aglomeracji krakowskiej, a tym samym osoby starsze i niedowidzące z podkrakowskich miejscowości będą mogły łatwiej sprawdzić czas odjazdu poszczególnych linii.

Przypomnijmy, że rozkłady z powiększoną czcionką zostały umieszczone na przystankach w ubiegłym roku. Wtedy pojawiły się centrum miasta. Od 27 czerwca 2015 roku większa czcionka była już dostępna na zdecydowanej większości krakowskich przystanków.

Zastosowanie większej czcionki na rozkładach jazdy stało się możliwe dzięki wprowadzeniu odpowiednich zmian informatycznych w programie służącym do przygotowywania rozkładów.

Najnowsze

27 marca 2026
MPK wzięło udział w obchodach święta Zespołu Szkół Mechanicznych
MPK S.A. w Krakowie z przyjemnością wzięło dziś udział w obchodach Święta Szkoły Zespołu Szkół Mechanicznych nr 4 im. gen. Augusta E. Fieldorfa „Nila” w Krakowie, które odbyły się w czwartek, 26 marca w Muzeum Armii Krajowej.
27 marca 2026
Kontrole na ul. Długiej
Trwają kontrole na ul. Długiej i w rejonie I Obwodnicy - inspektorzy ruchu MPK i Straż Miejska Miasta Krakowa sprawdzają czy zaparkowane samochody nie blokują przejazdu tramwajom, a także autobusom. My po raz kolejny apelujemy do kierowców - parkując samochód upewniajcie się, czy nie będzie przeszkadzał w przejeździe tramwajom. Wystarczy jeden nieprawidłowo zaparkowany samochód, aby spowodować duże problemy dla pasażerów.
24 marca 2026
„Przewoźnik Krakowski” ma 26 lat i 100 numerów
Jest już dostępny nowy numer „Przewoźnika Krakowskiego”. Wyjątkowy, bo ma numer 100. Nie mogliśmy obok takiej liczby przejść obojętnie. Przede wszystkim postanowiliśmy trochę powspominać, jak to było w 2000 roku, gdy „Przewoźnik Krakowski” dopiero się tworzył. Dla tych, którzy są ciekawi jak wyglądał pierwszy numer, przygotowaliśmy niespodziankę – dołączamy go jako wkładkę do 100. numeru. Uznaliśmy także, że jest to dobra okazja do spotkania się osób, które redagują biuletyn obecnie z tymi, którzy robili to w poprzednich latach. Wielu z nich już nie pracuje w MPK, ale ciągle pamięta o tej gazecie. W tym numerze można przeczytać ich wspomnienia.
23 marca 2026
Pracownicy MPK pobiegli w 22. Półmaratonie Marzanny
W niedzielę, 22 marca, aż 13 pracowników MPK w Krakowie pobiegło w 22. Półmaratonie Marzanny. Wśród biegnących byli zarówno pracownicy administracji jak i prowadzący i pracownicy zaplecza. Nie zabrakło jednej biegaczki. Dwóch pracowników znalazło się w pierwszej setce najlepszych zawodników, którzy ukończyli zawody.
23 marca 2026
Nowe autobusy MPK jeszcze bardziej dostępne
Nowe autobusy, które będzie od teraz zamawiać MPK w Krakowie będą jeszcze bardziej dostępne dla osób ze szczególnymi potrzebami. Najważniejsza zmiana to wprowadzenie we wnętrzu pojazdów dodatkowego, drugiego miejsca na wózek inwalidzki. Dzięki temu w nowych autobusach jednocześnie w sposób bezpieczny i komfortowy będą mogły podróżować dwie osoby na wózkach inwalidzkich.
23 marca 2026
MPK w Krakowie w zestawieniu najlepszych firm w bezpieczeństwie
MPK w Krakowie znalazło się w gronie 50 przedsiębiorstw z całej Polski, które zakwalifikowały się do zestawiania „Najlepsi w bezpieczeństwie 2025”. Przygotował je Centralny Instytut Ochrony Pracy – Państwowy Instytut Badawczy, który zajmuje się kompleksowo problematyką kształtowania warunków pracy. W imieniu krakowskiego przewoźnika, dyplom potwierdzający to osiągnięcie, odebrała Sylwia Sobańska, kierownik Inspektoratu BHP w MPK.