24 września 2010 - materiał archiwalny

Już od najbliższego poniedziałku, 27 września kierowców czekają kolejne zmiany w rejonie ul. Nowohuckiej. Do ruchu zostanie bowiem oddana nowa jezdnia  ul. Powstańców Wielkopolskich i ul. Nowohuckiej po stronie południowej. Kierowcy po nowej nawierzchni pojadą od zjazdu z estakady nad ul. Wielicką aż do stacji Orlen przy ul. Nowohuckiej. Będą się poruszać po jednym pasie w każdym kierunku.

Przeniesienie ruchu na nową nawierzchnię umożliwi rozpoczęcie prac na drugiej jezdni ul. Powstańców Wielkopolskich i ul. Nowohuckiej, gdzie do tej pory przejeżdżali kierowcy.

Te zmiany ułatwią kierowcom jadącym od strony ul. Wielickiej dojazd do ul. Krzywda. Nie będą już musieli przejeżdżać pod budowaną estakadą, będą bowiem skręcać bezpośrednio z nowej jezdni ul. Powstańców Wielkopolskich w ul. Krzywda. Przypominamy, że ul. Krzywda nadal będzie zamknięta na odcinku od ul. Koźlarskiej do Gromadzkiej. Do ul. Lipskiej można dojechać przez ul. Nowohucką i Saską.

Spore utrudnienia czekają natomiast kierowców dojeżdżających do ul. Pana Tadeusza i ul. Klimeckiego, a więc tych ulic, które krzyżują się z ul. Nowohucką.

Dojazd do ul. Pana Tadeusza będzie możliwy tylko dla jadących od strony ul. Saskiej po specjalnie przygotowanej przełączce. Z kolei wyjazd z ul. Pana Tadeusza będzie możliwy tylko w prawo w kierunku  ul. Powstańców Wielkopolskich.

Z kolei z ul. Klimeckiego kierowcy nie wyjadą w kierunku ul. Powstańców Wielkopolskich i ul. Nowohuckiej. Te relacje zostaną zamknięte. Ul. Klimeckiego stanie się ulicą ślepą, z której wyjazd będzie możliwy tylko przez ul. Portową, ul. Dekerta i ul. Herlinga Grudzińskiego. Aby umożliwić dojazd osobom mieszkającym przy ul. Klimeckiego, na odcinku od ul. Nowohuckiej do ul. Dekerta na obu jedniach wschodniej i zachodniej zostanie wprowadzony  ruch dwukierunkowy – kierowcy na obu jezdniach pojadą po jednym pasie w każdym kierunku.

W związku z przełożeniem ruchu na nową nawierzchnię ul. Powstańców Wielkopolskich i Nowohuckiej zmieni się trasa przejazdu autobusu linii nr 125/425 oraz linii nocnej 605. Po wyjeździe z ul. Saskiej autobusy tych linii nie skręcą w ul. Nowohucką tylko pojadą prosto przez ul. Ofiar Dąbia do ronda Grzegórzeckiego. 

Przypominamy, że z rejonu ul. Nowohuckiej przez centrum miasta kursuje linia tramwajowa nr 20.

Zmiany w organizacji ruchu przy ul. Nowohuckiej są spowodowane budową nowej linii tramwajowej do Płaszowa. Nowa linia będzie miała ponad 4 km długości i zgodnie z umową powinna zostać oddana do ruchu w kwietniu 2011 roku.

Przeniesienie ruchu na nową nawierzchnię umożliwi rozpoczęcie prac na drugiej jezdni ul. Powstańców Wielkopolskich i ul. Nowohuckiej, gdzie do tej pory przejeżdżali kierowcy.

Te zmiany ułatwią kierowcom jadącym od strony ul. Wielickiej dojazd do ul. Krzywda. Nie będą już musieli przejeżdżać pod budowaną estakadą, będą bowiem skręcać bezpośrednio z nowej jezdni ul. Powstańców Wielkopolskich w ul. Krzywda. Przypominamy, że ul. Krzywda nadal będzie zamknięta na odcinku od ul. Koźlarskiej do Gromadzkiej. Do ul. Lipskiej można dojechać przez ul. Nowohucką i Saską.

Spore utrudnienia czekają natomiast kierowców dojeżdżających do ul. Pana Tadeusza i ul. Klimeckiego, a więc tych ulic, które krzyżują się z ul. Nowohucką.

Dojazd do ul. Pana Tadeusza będzie możliwy tylko dla jadących od strony ul. Saskiej po specjalnie przygotowanej przełączce. Z kolei wyjazd z ul. Pana Tadeusza będzie możliwy tylko w prawo w kierunku  ul. Powstańców Wielkopolskich.

Z kolei z ul. Klimeckiego kierowcy nie wyjadą w kierunku ul. Powstańców Wielkopolskich i ul. Nowohuckiej. Te relacje zostaną zamknięte. Ul. Klimeckiego stanie się ulicą ślepą, z której wyjazd będzie możliwy tylko przez ul. Portową, ul. Dekerta i ul. Herlinga Grudzińskiego. Aby umożliwić dojazd osobom mieszkającym przy ul. Klimeckiego, na odcinku od ul. Nowohuckiej do ul. Dekerta na obu jedniach wschodniej i zachodniej zostanie wprowadzony  ruch dwukierunkowy – kierowcy na obu jezdniach pojadą po jednym pasie w każdym kierunku.

W związku z przełożeniem ruchu na nową nawierzchnię ul. Powstańców Wielkopolskich i Nowohuckiej zmieni się trasa przejazdu autobusu linii nr 125/425 oraz linii nocnej 605. Po wyjeździe z ul. Saskiej autobusy tych linii nie skręcą w ul. Nowohucką tylko pojadą prosto przez ul. Ofiar Dąbia do ronda Grzegórzeckiego. 

Przypominamy, że z rejonu ul. Nowohuckiej przez centrum miasta kursuje linia tramwajowa nr 20.

Zmiany w organizacji ruchu przy ul. Nowohuckiej są spowodowane budową nowej linii tramwajowej do Płaszowa. Nowa linia będzie miała ponad 4 km długości i zgodnie z umową powinna zostać oddana do ruchu w kwietniu 2011 roku.

Najnowsze

24 czerwca 2026
Piłkarska Liga MPK w Krakowie ma już 15 lat
W piątek, 26 czerwca pracownicy krakowskiego przewoźnika będą świętować 15-lecie funkcjonowania piłkarskiej Ligi MPK. Te wewnętrzne rozgrywki krakowskiego przewoźnika rozpoczęły się w 2011 roku. Od tego momentu są kontynuowane, a pracownicy przez cały rok chętnie spotykają się na piłkarskim boisku, aby aktywnie spędzić ze sobą wolny czas. To jest właśnie największa wartość rozgrywek Ligi MPK – integracja załogi, wspólne rozmowy i spotkania.
24 czerwca 2026
Nowy numer „Przewoźnika Krakowskiego”
Jest już nowy numer „Przewoźnika Krakowskiego”. Piszemy w nim o nowych inwestycjach MPK – zakupach autobusów i powstaniu nowoczesnej hali na terenie zajezdni tramwajowej Podgórze. W tym numerze zapowiadamy także kolejny bardzo atrakcyjny sezon Krakowskiej Linii Muzealnej, na której pojawią się m.in. wagony wypożyczone z innych polskich miast i regionów.
23 czerwca 2026
15 nowych autobusów elektrycznych Solarisa w Krakowie
Kraków pozyskał kolejne autobusy zeroemisyjne zasilane energią elektryczną. Tym razem jest to 15 autobusów przegubowych marki Solaris. Zostały zaprezentowane we wtorek, 23 czerwca na terenie zajezdni autobusowej Wola Duchacka. Każdy z nich może przewieźć 129 pasażerów, w tym 43 na miejscach siedzących, a 14 z nich to miejsca o wysokiej dostępności – zlokalizowane przy niskiej podłodze, dostępne bez konieczności pokonywania stopni. To bardzo ważne dla pasażerów z ograniczoną mobilnością.
23 czerwca 2026
Wakacyjne zmiany w rozkładach jazdy komunikacji miejskiej
Podczas wakacji komunikacja miejska zostanie dostosowana do sezonowych zmian w zapotrzebowaniu na przejazdy, a jednocześnie w wielu obszarach oferta będzie korzystniejsza niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.
22 czerwca 2026
Akcja „Bezpieczny Powrót” w nocnych tramwajach
Bezpieczeństwo naszych pasażerów i pracowników jest dla nas priorytetem. Dlatego w nocy z 19 na 20 czerwca po raz kolejny została przeprowadzona akcja „Bezpieczny Powrót”. Inspektorzy ruchu MPK oraz krakowscy policjanci znów razem pracowali, aby dbać o bezpieczeństwo i komfort pasażerów podróżujących tramwajami i autobusami w godzinach nocnych.
22 czerwca 2026
Zabytkowe i współczesne tramwaje przejadą przez Kraków w wyjątkowej paradzie
Z okazji 125. rocznicy uruchomienia tramwaju elektrycznego w Krakowie w niedzielę, 28 czerwca zostanie zorganizowana wyjątkowa parada historycznych i współczesnych tramwajów MPK.