31 maja 2010 - materiał archiwalny

To była wielka atrakcja dla podopiecznych Domu Dziecka nr 7. W święto najmłodszych, 1 czerwca pojechali do krakowskiego Zoo. Wycieczkę, przy udziale Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego S.A. w Krakowie zorganizowały trzy studentki Uniwersytetu Pedagogicznego. Dzieci zawiózł do Zoo autobus krakowskiego przewoźnika. 

- Bardzo zależało nam na tym, aby te dzieci poczuły się wyjątkowo w tym dniu. Wyjazd do Zoo na pewno będzie dla nich dużą atrakcją – wyjaśnia Joanna Jezierska, jedna z organizatorek wyjazdu.

Wyjazd nastąpił o godzinie 10.00 z Domu Dziecka nr 7 , przy ul. Naczelnej 12. Autobus z dziećmi przyjechał do Zoo o godzinie 10.30. Zaraz potem była chwila na zrobienie pamiątkowych zdjęć na tle autobusu.  Od godziny 10.40 do 13.30 trwało zwiedzanie ogrodu zoologicznego. O godzinie 14.10 nastąpił powrót do placówki.

- Dzięki pomocy MPK wycieczka była bardzo udana – mówiła po powrocie Joanna Jezierska. - Sprawnie i bez większych przeszkód dojechaliśmy na miejsce w wyznaczonym czasie. W drodze do Zoo dzieciom zostały rozdane upominki z logo MPK, za które serdecznie dziękujemy. Dzieciom sprawiły one dużą radość. Wycieczkę zaliczamy do  bardzo udanych, pomimo tego, że pogoda była deszczowa – dodaje.

Dzieci wróciły z uśmiechami na twarzy i pozytywnymi wrażeniami.

Organizatorami wyjazdu były: Joanna Jezierska, Katarzyna Józefczyk, Agata Łysoń. Koordynatorem  projektu był wykładowca Uniwersytetu Pedagogicznego mgr. Józefa Kucharska.

Zachęcamy do oglądania galerii zdjęć.

 

To była wielka atrakcja dla podopiecznych Domu Dziecka nr 7. W święto najmłodszych, 1 czerwca pojechali do krakowskiego Zoo. Wycieczkę, przy udziale Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego S.A. w Krakowie zorganizowały trzy studentki Uniwersytetu Pedagogicznego. Dzieci zawiózł do Zoo autobus krakowskiego przewoźnika. 

- Bardzo zależało nam na tym, aby te dzieci poczuły się wyjątkowo w tym dniu. Wyjazd do Zoo na pewno będzie dla nich dużą atrakcją – wyjaśnia Joanna Jezierska, jedna z organizatorek wyjazdu.

Wyjazd nastąpił o godzinie 10.00 z Domu Dziecka nr 7 , przy ul. Naczelnej 12. Autobus z dziećmi przyjechał do Zoo o godzinie 10.30. Zaraz potem była chwila na zrobienie pamiątkowych zdjęć na tle autobusu.  Od godziny 10.40 do 13.30 trwało zwiedzanie ogrodu zoologicznego. O godzinie 14.10 nastąpił powrót do placówki.

- Dzięki pomocy MPK wycieczka była bardzo udana – mówiła po powrocie Joanna Jezierska. - Sprawnie i bez większych przeszkód dojechaliśmy na miejsce w wyznaczonym czasie. W drodze do Zoo dzieciom zostały rozdane upominki z logo MPK, za które serdecznie dziękujemy. Dzieciom sprawiły one dużą radość. Wycieczkę zaliczamy do  bardzo udanych, pomimo tego, że pogoda była deszczowa – dodaje.

Dzieci wróciły z uśmiechami na twarzy i pozytywnymi wrażeniami.

Organizatorami wyjazdu były: Joanna Jezierska, Katarzyna Józefczyk, Agata Łysoń. Koordynatorem  projektu był wykładowca Uniwersytetu Pedagogicznego mgr. Józefa Kucharska.

Zachęcamy do oglądania galerii zdjęć.

chęcamy do oglądania galerii zdjęć.

Najnowsze

24 czerwca 2026
Piłkarska Liga MPK w Krakowie ma już 15 lat
W piątek, 26 czerwca pracownicy krakowskiego przewoźnika będą świętować 15-lecie funkcjonowania piłkarskiej Ligi MPK. Te wewnętrzne rozgrywki krakowskiego przewoźnika rozpoczęły się w 2011 roku. Od tego momentu są kontynuowane, a pracownicy przez cały rok chętnie spotykają się na piłkarskim boisku, aby aktywnie spędzić ze sobą wolny czas. To jest właśnie największa wartość rozgrywek Ligi MPK – integracja załogi, wspólne rozmowy i spotkania.
24 czerwca 2026
Nowy numer „Przewoźnika Krakowskiego”
Jest już nowy numer „Przewoźnika Krakowskiego”. Piszemy w nim o nowych inwestycjach MPK – zakupach autobusów i powstaniu nowoczesnej hali na terenie zajezdni tramwajowej Podgórze. W tym numerze zapowiadamy także kolejny bardzo atrakcyjny sezon Krakowskiej Linii Muzealnej, na której pojawią się m.in. wagony wypożyczone z innych polskich miast i regionów.
23 czerwca 2026
15 nowych autobusów elektrycznych Solarisa w Krakowie
Kraków pozyskał kolejne autobusy zeroemisyjne zasilane energią elektryczną. Tym razem jest to 15 autobusów przegubowych marki Solaris. Zostały zaprezentowane we wtorek, 23 czerwca na terenie zajezdni autobusowej Wola Duchacka. Każdy z nich może przewieźć 129 pasażerów, w tym 43 na miejscach siedzących, a 14 z nich to miejsca o wysokiej dostępności – zlokalizowane przy niskiej podłodze, dostępne bez konieczności pokonywania stopni. To bardzo ważne dla pasażerów z ograniczoną mobilnością.
23 czerwca 2026
Wakacyjne zmiany w rozkładach jazdy komunikacji miejskiej
Podczas wakacji komunikacja miejska zostanie dostosowana do sezonowych zmian w zapotrzebowaniu na przejazdy, a jednocześnie w wielu obszarach oferta będzie korzystniejsza niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.
22 czerwca 2026
Akcja „Bezpieczny Powrót” w nocnych tramwajach
Bezpieczeństwo naszych pasażerów i pracowników jest dla nas priorytetem. Dlatego w nocy z 19 na 20 czerwca po raz kolejny została przeprowadzona akcja „Bezpieczny Powrót”. Inspektorzy ruchu MPK oraz krakowscy policjanci znów razem pracowali, aby dbać o bezpieczeństwo i komfort pasażerów podróżujących tramwajami i autobusami w godzinach nocnych.
22 czerwca 2026
Zabytkowe i współczesne tramwaje przejadą przez Kraków w wyjątkowej paradzie
Z okazji 125. rocznicy uruchomienia tramwaju elektrycznego w Krakowie w niedzielę, 28 czerwca zostanie zorganizowana wyjątkowa parada historycznych i współczesnych tramwajów MPK.