Zespół złożony z pracowników MPK w Krakowie zajął drugie miejsce w 12. Piłkarskim Turnieju o Puchar Miasta Krakowa. Pracownicy krakowskiego przewoźnika przegrali dopiero w finale, po rzutach karnych, z zespołem Wodociągów Miasta Krakowa. Wodociągi skutecznie obroniły tytuł z ubiegłego roku i ponownie zostały najlepszą drużyną wśród miejskich spółek i służb porządkowych w Krakowie. W imieniu prezydenta Krakowa puchar wręczył Janusz Kozioł, pełnomocnik prezydenta Miasta Krakowa ds. rozwoju kultury fizycznej.
Turniej został zorganizowany w sobotę, 20 czerwca na obiekcie sportowym TS Tramwaj Kraków przy ul. Praskiej 61a. W turnieju wystąpiły drużyny złożone z pracowników miejskich spółek, jednostek Urzędu Miasta i służb porządkowych. Po raz pierwszy w tych rozgrywkach wystąpił zespół kobiecy – złożony z zawodniczek TS Tramwaj Kraków.
Po emocjonujących rozgrywkach tak wyglądają ostateczne wyniki:
- Wodociągi Miasta Krakowa
- MPK w Krakowie
- Komenda Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie
- MPEC w Krakowie
- Komenda Miejska Policji w Krakowie
- ZUE SA
- Zarząd Infrastruktury Sportowej
- Miejskie Centrum Obsługi Oświaty
- TS Tramwaj Kraków (zespół kobiet)
- MPO w Krakowie
Organizatorzy przyznali także nagrody indywidualne:
- Najlepszy bramkarz turnieju– Filip Kołodziej z MPEC
- Najlepszy strzelec – Michał Martynus z Komendy Miejskiej Policji (zdobywca 10 bramek)
- Najlepszy obrońca - Kamil Moskal z MPK w Krakowie
- Najstarszy zawodnik - Franciszek Ptak z Wodociągów Miasta Krakowa (rocznik 1966)
- MVP Turnieju - Bartosz Kiełbus z Wodociągów Miasta Krakowa
- Zespołem Fair Play została wybrana drużyna MCOO.
Organizatorzy turnieju wręczyli także specjalne podziękowania dla osób, które wspierają rozwój sportu wśród pracowników miejskich spółek. Trafiły one do Mariusza Szałkowskiego, wiceprezesa zarządu MPK, Henryka Kultysa, prezesa zarządu MPO, Mariana Łyko, prezesa zarządu MPEC oraz Wiesława Nowaka, prezesa Grupy ZUE
W ramach 12. Piłkarskiego Turnieju o Puchar Miasta Krakowa został także rozegrany turniej dzieci. Zagrały w nim zespoły: TS Tramwaj Kraków, KS Kabel Kraków, Kolejarz Prokocim, Krakus Swoszowice, Elektron Dobczyce i AP Wieliczka. Dzieci rywalizowały w nowoczesnej hali TS Tramwaj Kraków.
Organizatorem 12. Turnieju o Puchar Miasta Krakowa był Urząd Miasta i TS Tramwaj Kraków. Turniej jest okazją do nawiązania relacji wśród pracowników krakowskich instytucji, które na co dzień służą mieszkańcom miasta.
English
Tele-bus
Do poczytania