13 lutego 2026

Krakowski przewoźnik do 6 marca 2026 roku czeka na wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu firm zainteresowanych udziałem w dialogu konkurencyjnym, który ma wyłonić dostawcę nowego urządzenia do szlifowania krakowskich torowisk. Do udziału w dialogu konkurencyjnym zostanie ostatecznie wybranych maksymalnie czterech wykonawców najlepiej spełniających warunki udziału w postępowaniu. W toku dialogu, podczas spotkań MPK w Krakowie będzie z nimi omawiać zarówno kwestie techniczne pojazdu, jego wyposażenia i funkcjonalności oraz kwestię kosztów zakupu i eksploatacji. Ostatecznie procedura ma wyłonić najlepszego dostawcę urządzenia do szlifowania krakowskich torowisk. Planowanymi kryteriami oceny ofert będzie nie tylko cena, ale również parametry techniczne, gwarancja i termin dostawy.

Ogłoszenie postępowania w trybie dialogu konkurencyjnego to efekt zakończonych w ubiegłym roku wstępnych konsultacji rynkowych.  To podczas nich pracownicy MPK i przedstawiciele sześciu firm, które wzięły w nich udział, pracowali nad przygotowaniem warunków technicznych do zamówienia szlifierki do torów tramwajowych.

MPK w Krakowie zdecydowało się na zamówienie urządzenia do szlifowania torów tramwajowych w formie dialogu konkurencyjnego, aby w wyniku postępowania otrzymać najlepsze techniczne rozwiązanie dostępne na rynku. Dostawa szlifierki planowana jest w terminie do 24 miesięcy od podpisania umowy.

Przypomnijmy, że od kilkunastu lat MPK w Krakowie zabezpiecza sieć trakcyjną przed oblodzeniem, wykorzystując do tego specjalny tramwaj.

fot. Tramwaje Warszawskie

Najnowsze

5 marca 2026
Zabytkowe tramwaje MPK pełne kwiatów na Dzień Kobiet
Czerwony skład zabytkowych wagonów, a w nim mnóstwo tulipanów w kolorze czerwonym – to przygotowało MPK w Krakowie dla kobiet z okazji ich święta. W najbliższą niedzielę, 8 marca z okazji Dnia Kobiet po ulicach Krakowa będzie kursował zabytkowy skład: tramwaj K z wagonem doczepnym Wismar.
3 marca 2026
MPK na Festiwalu Pracuj.pl w Krakowie
W środę, 4 marca przedstawiciele MPK w Krakowie będą obecni na Festiwalu Pracuj.pl w Krakowie, które odbywają się w Międzynarodowym Centrum Targowo-Kongresowym EXPO w Krakowie, ul. Galicyjska 9. Przedstawiciele MPK w Krakowie będą dostępni na specjalnie przygotowanym stoisku od 9.30 do 16.00. Każdy zainteresowany będzie mógł z nimi porozmawiać, zapytać o realia pracy, zespół i codzienne obowiązki.
26 lutego 2026
Taryfa biletowa od 2 marca – wszystkie dostępne bilety
Zgodnie z uchwałą Rady Miasta Krakowa przyjętą w grudniu ubiegłego roku oraz zarządzeniem Prezydenta Miasta Krakowa, przedstawiamy taryfę biletową obowiązującą od 2 marca.
26 lutego 2026
Nowy numer infolinii MPK w Krakowie
Informujemy, że od 2 marca zostanie uruchomiony nowy numer infolinii MPK w Krakowie: 607 600 070.
26 lutego 2026
MPK w Krakowie z ofertą pracy dla osób z niepełnosprawnościami
Krakowskie MPK wzięło udział w wyjątkowych targach pracy – to druga edycja Małopolskich Targów Pracy dla osób z niepełnosprawnościami. Targi zostały zorganizowane w czwartek, 26 lutego w godz. 10.00-14.00 w Pałacu Krzysztofory, Sala Miedziana, przy Rynku Głównym 35.
25 lutego 2026
Zasady wymiany niewykorzystanych biletów do kasowania
Od 2 marca, gdy zacznie obowiązywać nowy cennik biletów, specjalną uwagę należy zwrócić na bilety do kasowania. Osoby, które posiadają zakupione bilety w aktualnie obowiązującym cenniku i nie wykorzystają ich przed wejściem w życie nowej taryfy biletowej, mogą skorzystać z możliwości ich wymiany.