13 stycznia 2026 - materiał archiwalny
13 stycznia 2026 - materiał archiwalny

MPK w Krakowie po raz kolejny włącza się w ogólnopolską akcję WOŚP, wspierając jej tegoroczny cel – pomoc dzieciom z chorobami przewodu pokarmowego. Zapraszamy do udziału w wyjątkowej licytacji, w której będzie można zdobyć voucher na zwiedzanie dwóch zajezdni tramwajowych, w Nowej Hucie i Podgórzu. Zwycięzca licytacji będzie mógł nie tylko wejść na teren tych obiektów i zobaczyć miejsca ogólnie niedostępne, ale także będzie miał możliwość przejazdu tramwajem przez myjnię. Co więcej, wyjątkowo na jednej zajezdni dostanie szansę na samodzielne poprowadzenie ponad 40-tonowego wagonu pod okiem doświadczonego instruktora.

Do tego zwycięzca licytacji otrzyma upominki, w tym wyjątkowy album wydany z okazji 150 lat krakowskiej komunikacji miejskiej.

Zapraszamy do licytowania tutaj.

Najnowsze

24 lipca 2026
Z myślą o komforcie pasażerów KMK. Przed nami kolejne remonty torowisk
Miasto przygotowuje się do kolejnych prac na torowiskach, których planowane terminy uwzględniają zmianę harmonogramu robót prowadzonych obecnie na ul. Grzegórzeckiej. W najbliższych miesiącach ekipy remontowe pojawią się w trzech ważnych punktach Krakowa: na ul. Limanowskiego, Rondzie Mogilskim oraz ul. św. Gertrudy. Najwcześniej, bo już w drugiej połowie sierpnia, wystartują prace w Podgórzu. Torowcy zajmą się naprawą łuku torowego oraz wymienią około 125 metrów szyn na odcinku ul. Limanowskiego – od ul. św. Kingi do ul. Tarnowskiego.
23 lipca 2026
Wrocławski wagon Maximum wyjedzie na linię 0
W najbliższą niedzielę, 26 lipca w ramach Krakowskiej Linii Muzealnej po raz pierwszy wyjedzie wagon Maximum 325, wypożyczony na okres wakacyjny z Wrocławia.
23 lipca 2026
Komunikacja zastępcza do Bronowic się sprawdza
Na podstawie analizy funkcjonowania komunikacji zastępczej wprowadzonej na czas remontu węzła „Bagatela” oraz uwarunkowań technicznych miasto zdecydowało o pozostawieniu pasażerom KMK od września możliwości dojazdu do Bronowic wyłącznie liniami autobusowymi.
21 lipca 2026
Częściej, wygodniej, lepiej. Kraków przedstawia przyszłą siatkę połączeń komunikacji miejskiej
Ponad 40 mln zł więcej rocznie na transport, rozbudowana oferta weekendowa, 30 tys. nowych pasażerów i dwie nowe linie tramwajowe. Więcej kursów na najważniejszych liniach, czytelniejsze trasy, lepiej zaplanowane przesiadki. Zarząd Transportu Publicznego wraz z ekspertami zaprezentował przyszłą siatkę połączeń Komunikacji Miejskiej w Krakowie. To zapowiedź największej zmiany od lat, która będzie etapowo wprowadzana wraz z zakończeniem trwających inwestycji i remontów.
19 lipca 2026
Zabytkowe tramwaje i autobusy na trzech liniach KLM
W niedzielę, 19 lipca historyczne pojazdy z kolekcji MPK w Krakowie kursowały na trzech liniach. Tradycyjnie została uruchomiona linia nr 0, na trasie z przystanku Dajwór do pętli Cichy Kącik. Kursował na niej wagon wypożyczony na okres wakacyjny z Warszawy - 4Nj, z przyczepą KSW z krakowskiej kolekcji pojazdów.
14 lipca 2026
Zamiast telefonu – książka. Biblioteczny tramwaj wyjechał na ulice Krakowa
Z okazji Światowego Dnia Bez Telefonu Biblioteka Kraków zaprasza mieszkańców do nietypowej akcji promującej czytanie. W środę, 15 lipca, bibliotekarze wyruszą w trasę specjalnym bibliotecznym tramwajem MPK, by zachęcać do odłożenia smartfonów choć na czas podróży oraz nagradzać pasażerów czytających książki.