30 listopada 2025 - materiał archiwalny
30 listopada 2025 - materiał archiwalny

To był niepowtarzalny wieczór, w wyjątkowym miejscu z udziałem krakowskich seniorów. W tym roku Dzień Seniora został zorganizowany w sobotę, 29 listopada w zajezdni tramwajowej Nowa Huta. Na początku wspólnej zabawy seniorzy mogli zobaczyć wszystkie zabytkowe wagony z kolekcji MPK w Krakowie, które tam stacjonują. Został dla nich także przygotowany specjalny przejazd nowoczesnymi Lajkonikami po terenie zajezdni z udziałem Prezydenta Krakowa, Aleksandra Miszalskiego. To właśnie Prezydent Miasta rozpoczął Dzień Seniora, zwracając uwagę na wysiłki miasta, aby zapewnić seniorom dostępny, niskopodłogowy tabor tramwajowy i autobusowy.

W industrialnej hali, gdzie na co dzień naprawiane są tramwaje, seniorzy mogli wysłuchać koncertu Zespołu Duo Performance (Monika Biederman-Pers, Piotr Karzełek) oraz orkiestry Mateusza Dutka. O znakomitą atmosferę dbał prowadzący Jakub Oczkowski. Seniorzy mieli okazję nie tylko słuchać znakomitej muzyki, poznać się i porozmawiać, ale także potańczyć w sąsiedztwie tramwajów MPK. Zresztą sami zobaczcie tutaj

Najnowsze

11 sierpnia 2026
Nowy pojazd techniczny dla Pogotowia Przystankowego. Wyższa sprawność i komfort pracy
Pracownicy Sekcji Informacji i Utrzymania Tras zyskali nowoczesne wsparcie. Do ich floty dołączył specjalistyczny Opel Movano, w pełni dostosowany do wymagających zadań związanych z utrzymaniem infrastruktury przystankowej. Nowy samochód posłuży Pogotowiu Przystankowemu do szybkiego usuwania usterek oraz bieżącej konserwacji przystanków i ich wyposażenia.
10 sierpnia 2026
KOMUNIKAT: Dzień wolny i zamknięcie biur obsługi MPK S.A. w dniu 14 sierpnia (piątek)
Uprzejmie informujemy, że w piątek, 14 sierpnia 2026 roku, biura obsługi klienta oraz punkty administracyjne Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego S.A. w Krakowie będą nieczynne.
6 sierpnia 2026
Niedziela z zabytkowymi autobusami i tramwajami
Niedziela, 9 sierpnia 2026 roku, upłynęła w Krakowie pod znakiem niesamowitej podróży w czasie. W ramach Krakowskiej Linii Muzealnej na ulice wyjechały wyjątkowe, pieczołowicie odrestaurowane pojazdy, które na jeden dzień przywróciły klimat dawnych lat.
31 lipca 2026
Weekend w Krakowie z zabytkowymi tramwajami
W najbliższy weekend historyczne tramwaje będą kursować w Krakowie nie tylko w niedzielę, ale także wyjątkowo w sobotę. 1 sierpnia zostanie uruchomiona specjalna linia wieczorna nr 61 łącząca Salwator z Cmentarzem Rakowickim, na której pojawią się zabytkowe tramwaje. Pojadą one z Salwatora przez ul. Kościuszki, Zwierzyniecką, Franciszkańską, Westerplatte, Lubicz i Rakowicką do Cmentarza Rakowickiego. Zabytkowe tramwaje będą kursować w godzinach od ok. 18.00 do ok. 23.00.
29 lipca 2026
Krakowska komunikacja zatrzyma się dla bohaterów Powstania Warszawskiego
W sobotę, 1 sierpnia z okazji 82. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego wszystkie tramwaje i autobusy w Krakowie będą kursować udekorowane flagami państwowymi. Tego dnia punktualnie o 17.00, a więc w godzinie „W”, wszystkie pojazdy komunikacji miejskiej zatrzymają się na ok. 1 minutę, aby w ten symboliczny sposób uczcić pamięć uczestników Powstania Warszawskiego.
28 lipca 2026
Mija 10 lat od przejazdu tramwajem papieża Franciszka
Dzisiaj mija dokładnie 10 lat od przejazdu naszym tramwajem papieża Franciszka. W czwartek, 28 lipca 2016 roku, podczas Światowych Dni Młodzieży w Krakowie, papież Franciszek odbył symboliczny przejazd tramwajem MPK na trasie z rezydencji biskupów krakowskich przy ul. Franciszkańskiej na Błonia.