Jeśli jesteś studentem i korzystasz z Komunikacji Miejskiej w Krakowie, koniecznie przeczytaj, co powinieneś zrobić już teraz. Nadchodzą duże zmiany dotyczące zakupu i posiadania biletów. Ma być szybciej i bez kolejek – zapowiada Zarząd Transportu Publicznego w Krakowie.
Od 1 lipca 2025 r. głównym potwierdzeniem statusu studenta jest mobilna legitymacja w aplikacji mObywatel. To oznacza koniec ery plastikowych legitymacji ELS jako nośników biletów okresowych.
Warto zrezygnować z wizyt w Punktach Obsługi Pasażera i jak najszybciej przejść na wygodne rozwiązanie mobilne. Są do wyboru dwie aplikacje:
- mKK (mobilna Karta Krakowska) – dla studentów będących mieszkańcami Krakowa
- mKKM (mobilna Krakowska Karta Miejska) – dla wszystkich studentów.
Nie ma co czekać, warto zainstalować aplikację już dziś, cieszyć się wygodą zakupu biletów w smartfonie i mieć zawsze bilet w kieszeni.