Dzieci nagrodzaone za prace plastyczne Dzieci nagrodzaone za prace plastyczne Prezydent Krakowa i prezes zarządu MPK w Krakowie kroją tort dla dzieci Tłumy na Dniu Dziecka MPK w Krakowie Dzieci oglądają pojazdy Straży Miejskiej i Straży Pożarnej
1 czerwca 2025 - materiał archiwalny
1 czerwca 2025 - materiał archiwalny

Tłumy dzieci wraz ze swoimi opiekunami, rodzicami, dziadkami odwiedziło w niedzielę, 1 czerwca zajezdnię tramwajową w Nowej Hucie. Cieszymy się, że przygotowane przez nas atrakcje tak wielu z Was się spodobały. Nie martwimy się o przyszłość, skoro tak wielu młodych osób chciało samodzielnie poprowadzić tramwaj. Doceniamy Wasze zainteresowanie tym, jak dbamy o tramwaje, jak je naprawiamy i jak je myjemy. No i cieszymy się, że tak wielkim zainteresowaniem cieszyły się historyczne tramwaje i autobusy. To ważne, aby wiedzieć jak zmienił się krakowski transport przez ostanie kilkadziesiąt lat – tym bardziej, że świętujemy w tym roku 150 lat krakowskiej komunikacji miejskiej.

Uczestnicy Dnia Dziecka z MPK mogli się także spotkać z Aleksandrem Miszalskim, prezydentem Krakowa. To on wraz z Rafałem Świerczyńskim, prezesem zarządu MPK w Krakowie, rozpoczął krojenie tortów dla dzieci oraz wręczył nagrody dla zwycięzców konkursu plastycznego „Komunikacja miejska wczoraj i dziś”. Upominki, ufundowane przez firmę Budimex oraz MPK w Krakowie trafiły do dzieci w trzech kategoriach:

  • Grupa wiekowa do 7 lat: I miejsce: Aleksander Bałuk, II miejsce: Zofia Jaje, III miejsce: Maciej Kuś, wyróżnienie: Anna Kisielewska
  • Grupa wiekowa 8-11 lat: I miejsce: Jan Madej, II miejsce: Karina Zvierieva, III miejsce: Aleksandra Guzik, wyróżnienie: Aleksandra Wasik
  • Grupa wiekowa 12-15 lat: I miejsce: Klara Piwowarczyk, II miejsce: Piotr Jędrychowski, III miejsce: Barbara Gil, wyróżnienie: Maciej Kawa.

Wszystkim zwycięzcom gratulujemy!

Najnowsze

25 listopada 2025
Dzisiaj święto motorniczych
Wstają do pracy, gdy większość z mieszkańców jeszcze śpi. Każdego dnia, także w święta, dbają o to, aby pasażerowie bezpiecznie dojechali do celu. Prowadzą pojazdy, które mają długość nawet ponad 40 metrów i ważą 60 ton. Dzisiaj, 25 listopada motorniczowie obchodzą swoje święto.
24 listopada 2025
Krakowskie wagony na paradzie z okazji 145 lat komunikacji miejskiej w Poznaniu
Z okazji obchodów 145-lecia komunikacji miejskiej w Poznaniu oraz dnia św. Katarzyny, patronki tramwajarzy i opiekunki przewoźników, w niedzielę, 23 listopada odbyła się parada historycznych i współczesnych tramwajów. Oprócz wagonów z Poznania, pojechał w niej krakowski skład wagonów N+ND z MPK SA w Krakowie. Były to jedyne tramwaje spoza Poznania, które wzięły udział w tym wyjątkowym przejeździe.
24 listopada 2025
Wzmocnienia komunikacji nocnej w okresie Andrzejek
W okresie Andrzejek zostaną wprowadzone zmiany w kursowaniu poszczególnych nocnych linii nocnych - będzie więcej kursów tramwajów i autobusów.
23 listopada 2025
Zespół MPK w Krakowie wygrywa w siatkarskim turnieju o Puchar Prezydenta
W niedzielę, 23 listopada w Hali Sportowej SP nr 40 przy ul. Pszczelnej 13 został rozegrany Samorządowy Turniej o Puchar Prezydenta Miasta Krakowa w piłce siatkowej. Wygrał go zespół złożony z pracowników MPK w Krakowie, w którym zagrali Dorota, Patrycja, Aneta, Magdalena, Filip, Amadeusz, Grzegorz oraz Daniel.
23 listopada 2025
Trudne warunki na drogach z powodu intensywnych opadów śniegu - skrócone linie
Wszystkie linie aglomeracyjne kursują po swoich stałych trasach.
20 listopada 2025
Akcja MPK i Straży Miejskiej w centrum miasta
W tym tygodniu trawa wspólna akcja MPK w Krakowie i Straży Miejskiej Miasta Krakowa, której celem jest dbanie o to, aby kierowcy samochodów nie utrudniali przejazdu tramwajom i autobusom. Inspektorzy ruchu MPK i strażnicy miejscy kontrolują m.in. ulice w centrum miasta, po których kursują tramwaje, a także autobusy.