11 kwietnia 2024 - materiał archiwalny
11 kwietnia 2024 - materiał archiwalny

W piątek, 12 kwietnia pracownicy krakowskiego przewoźnika po zimowej przerwie rozpoczęli kolejne rozgrywki piłkarskiej Ligi MPK. To już 12. edycja piłkarskich zmagań, w które angażuje się w każdy piątek niemal 100 osób, które na co dzień pracują jako kierowcy, motorniczowie, mechanicy czy informatycy. Przed rozpoczęciem pierwszych meczów Zarząd Ligi MPK przy aprobacie wszystkich piłkarzy wręczył statuetkę z podziękowaniami dla Wiceprezesa Zarządu MPK SA Mariusza Szałkowskiego z podziękowaniem za dotychczasowe wsparcie tych rozgrywek. 

W obecnym sezonie Ligi MPK rywalizuje sześć drużyn, w której grają pracownicy Zajezdni Autobusowej Wola Duchacka, Zajezdni Autobusowej Bieńczyce, Zajezdni Autobusowej Płaszów, Zajezdni Tramwajowej Podgórze, Zajezdni Tramwajowej Nowa Huta oraz zespół Brożka Team, w którym występują m.in. informatycy.

Wszystkie drużyny swoje mecze będą rozgrywać w piątki od 16.30 do 18.30 na boisku sportowym TS Tramwaj przy ul. Praskiej 61a.

Pierwsza edycja rozgrywek Ligi MPK miała miejsce w 2011 roku. Wszyscy zawodnicy to pracownicy krakowskiego przewoźnika. Szczegółowe informacje o rozgrywkach piłkarskich organizowanych przez pracowników MPK SA, w tym aktualne wyniki są dostępne na stronie: www.facebook.com/ligampkkrakow. Patronat medialny nad rozgrywkami Ligi MPK objął wydawany przez MPK biuletyn „Przewoźnik Krakowski”.

Galeria

Najnowsze

16 kwietnia 2025
Kraków przekaże pięć używanych autobusów do miasta Sumy
W związku z apelem władz ukraińskiego miasta Sumy, położonego tuż przy granicy z Rosją, Kraków zdecydował o przekazaniu temu miastu w ramach pomocy humanitarnej pięciu używanych autobusów. W związku z toczącą się wojną to ukraińskie miasto stawia czoła licznym wyzwaniom w zakresie zabezpieczenia ciągłości funkcjonowania usług komunalnych, w tym także transportowych. Brakuje tam m.in. autobusów.
14 kwietnia 2025
37 nowych autobusów dołączyło do floty MPK w Krakowie
Mieszkańcy Krakowa będą mogli podróżować nowymi autobusami. Do floty krakowskiego przewoźnika dołączyło bowiem 37 nowych pojazdów Solaris Urbino 12 z napędem mild hybrid. Ich przekazanie i prezentacja odbyła się w poniedziałek 14 kwietnia na terenie zajezdni autobusowej w Bieńczycach. W wydarzeniu wziął udział Stanisław Kracik, zastępca Prezydenta Krakowa. Nowoczesne, niskopodłogowe pojazdy o długości 12 metrów zostały wyposażone w klimatyzację, system informacji pasażerskiej, ładowarki USB oraz nowoczesne systemy wspierające bezpieczeństwo, w tym system antykolizyjny MobilEye Shield+.
11 kwietnia 2025
Prezydent Krakowa pogratulował motorniczej MPK uratowania życia niemowlęcia
Prezydent Krakowa Aleksander Miszalski spotkał się dzisiaj (11 kwietnia) z motorniczą krakowskiego przewoźnika, Moniką Mól, aby pogratulować jej znakomitego zachowania. Pani Monika uratowała wczoraj życie niemowlęcia, które przestało oddychać.
10 kwietnia 2025
Wyjątkowy wagon historyczny ND będzie woził mieszkańców na Krakowskiej Linii Muzealnej
Jest zielony i powstał z części zebranych z czterech miast: Krakowa, Poznania, Katowic i Łodzi. Tak więc pomimo tego, że jest z rodziny wagonów typu N, które w przeszłości były w Polsce...
9 kwietnia 2025
Nowy numer „Przewoźnika Krakowskiego” już dostępny
Nowy numer „Przewoźnika Krakowskiego” już jest dostępny. W tym numerze sporo miejsca poświęcamy rozpoczęciu obchodów 150 lat komunikacji miejskiej w Krakowie. Przypominamy także wyjątkowe rocznice związane z historią naszych tramwajów i autobusów.
9 kwietnia 2025
Nowa strona internetowa MPK w Krakowie z myślą o wszystkich pasażerach
W odpowiedzi na wnioski naszych pasażerów, w tym przede wszystkim osób z niepełnosprawnością wzroku, MPK w Krakowie uruchomiło nową stronę internetową. To co zwraca od razu uwagę to jej zmieniony w porównaniu do poprzedniej wersji strony, nowoczesny i przyjazny wygląd. Jednak najistotniejsze zmiany dotyczą nowych funkcjonalności portalu krakowskiego przewoźnika.