21 lutego 2024 - materiał archiwalny
21 lutego 2024 - materiał archiwalny

W związku z pojawiającymi się medialnymi informacjami wyjaśniamy, że w Miejskim Przedsiębiorstwie Komunikacyjnym SA w Krakowie już od wielu lat funkcjonuje procedura, która umożliwia prowadzącym pojazdy zgłaszanie wszelkich uwag, w tym do rozkładów jazdy. Zdajemy sobie sprawę jak jest to ważny temat dla naszych pracowników. Bardzo cenimy ich uwagi i od wielu lat dajmy im możliwość realnego wpływania na zmiany, których celem jest poprawa ich komfortu pracy.

Swoje uwagi prowadzący mogą przekazywać za pomocą:

Dodatkowo systematycznie w ciągu roku odbywają się spotkania zespołu ds. rozkładów jazdy, w których uczestniczą przedstawiciele prowadzących pojazdy oraz przedstawiciele organizacji związkowych. Ostatnie spotkanie dotyczące linii tramwajowych odbyło się w tym roku w styczniu.

Podczas takich spotkań prowadzący zgłaszają swoje uwagi dotyczące nie tylko czasów przejazdów, ale także działania sygnalizacji świetlnych i innych bieżących spraw związanych z ich pracą, w tym uszkodzenia infrastruktury przystankowej, torowej i drogowej czy konieczności uporządkowania zieleni wzdłuż trasy przejazdu. Uwagi naszych prowadzących zawsze są przekazywane do właściwych jednostek.

Przykładowo po spotkaniu zespołu w ostatnim kwartale ubiegłego roku i otrzymaniu uwag od kierowców autobusów i motorniczych zostały podjęte następujące działania:

W najbliższym czasie planowane są także zmiany czasów przejazdu zgodnie z oczekiwaniami kierowców na linii 503 w rejonie ulicy Banacha, na liniach aglomeracyjnych w rejonie Liszek oraz na linii 163 w rejonie ulicy Domagały.

Najnowsze

11 grudnia 2025
MPK w Krakowie konsultuje rozwiązania w nowych tramwajach w celu zapewnienia dostępności transportu dla osób ze szczególnymi potrzebami
Dla MPK w Krakowie dostępność taboru dla osób ze szczególnymi potrzebami jest priorytetem. Zależy nam na tym, aby osoby z ograniczoną mobilnością, poruszające się na wózkach inwalidzkich, niewidome i słabowidzące, ale także osoby poruszające z się z wózkami dziecięcymi mogły bezpiecznie i komfortowo podróżować naszymi pojazdami. Z tego właśnie powodu krakowski przewoźnik już po raz kolejny konsultuje zaprojektowane dla nich rozwiązania w nowych dwukierunkowych tramwajach. Jest to ważne, bo są to pierwsze tego rodzaju nowe wagony, które kupuje MPK w Krakowie.
11 grudnia 2025
Muzyczna podróż w świątecznym tramwaju MPK
W czwartek, 11 grudnia mieszkańy zostali zaproszeni w muzyczną podróż Świątecznym Tramwajem MPK w Krakowie. Tramwaj wyruszył o godzinie 15:00 z przystanku Łagiewniki w magiczną trasę po Krakowie. Kursował do godziny 19:00.
10 grudnia 2025
Pięć lat Krakowskiej Zbiórki Żywności – podsumowanie i plany na przyszłość
5 grudnia w Klastrze Innowacji Społeczno-Gospodarczych przy ul. Zabłocie 20 odbyło się wyjątkowe spotkanie podsumowujące pięć lat Krakowskiej Zbiórki Żywności – inicjatywy realizowanej wspólnie przez Miasto Kraków i Bank Żywności w Krakowie. W wydarzeniu wzięło udział ponad 60 osób reprezentujących instytucje publiczne, firmy, szkoły oraz organizacje zaangażowane w akcję. Nie mogło na nim zabraknąć przedstawiciela MPK w Krakowie. Grzegorz Łyduch, kierownik Stacji Obsługi Autobusów Wola Duchacka podzielił się doświadczeniami z akcji krakowskiego przewoźnika, gdzie pracownicy zebrali w sumie 700 kg żywności.
9 grudnia 2025
Stacja Remontów najlepsza w Lidze Halowej MPK w Krakowie
W piątek, 5 grudnia ponad 60 pracowników MPK w Krakowie zakończyło zmagania w wewnętrznych rozgrywkach piłkarskich. Liga Halowa MPK Kraków 2025 rozgrywana była w hali namiotowej TS Tramwaj Kraków i wzięło w niej udział sześć zespołów reprezentujące poszczególne zajezdnie: Bieńczyce, Nowa Huta, Płaszów, Podgórze, Stacja Remontów i Wola Duchacka.
8 grudnia 2025
6 grudnia Mikołaj rozdawał prezenty dzieciom
W sobotę, 6 grudnia świąteczny tramwaj MPK najpierw zawiózł prezenty dla chorych dzieci, które w tym dniu były w szpitalu im. S. Żeromskiego. 150 Mikołajek i Mikołajów odebrało prezenty w Urzędzie Miasta Krakowa od Marii Klaman, zastępczyni prezydenta Krakowa i razem z nią pojechało świątecznym tramwajem MPK do szpitala im. S. Żeromskiego. Tam zastępczyni prezydenta razem z Mikołajami przekazała prezenty chorym dzieciom. Liczba Mikołajów nie była przypadkowa - było ich 150, bo tyle lat liczy w tym roku krakowska komunikacja miejska.
5 grudnia 2025
Zakończył się wyjątkowy jubileusz 150 lat krakowskiej komunikacji miejskiej
W piątkowe popołudnie, 5 grudnia 2025 roku w hali Stacji Obsługi i Remontów odbyło się oficjalne zakończenie obchodów 150 lat komunikacji miejskiej w Krakowie. Uczestnikami tego wydarzenia było prawie 300 pracowników MPK w Krakowie. To pracownicy, którzy w służbie dla mieszkańców Krakowa na różnych stanowiskach w MPK spędzili od 30 do nawet 50 lat. Wśród nich byli także honorowi krwiodawcy. To oni przez cały jubileuszowy 2025 rok oddawali krew w ramach akcji, której celem było zebranie 150 litrów krwi ratującej zdrowie i życie mieszkańców Małopolski.