25 października 2023 - materiał archiwalny
25 października 2023 - materiał archiwalny

25 października odbyły się Targi Pracy i Przedsiębiorczości „Świadomie do celu” w Tauron Arenie Kraków. Swoje stoisko miało tam MPK SA w Krakowie. Podczas Targów Pracy i Przedsiębiorczości „Świadomie do celu” każdy miał możliwość bezpośrednio porozmawiać z przedstawicielami krakowskiego przewoźnika i poznać warunki oraz korzyści z pracy w MPK.

Grodzki Urząd Pracy w Krakowie wspólnie z Wydziałem Przedsiębiorczości i Innowacji Urzędu Miasta Krakowa nieustannie zmienia oraz rozwija ideę targów, starając się dostosować je do dynamicznej sytuacji, która podlega zmianom społeczno-gospodarczym w naszym regionie.

Podczas Targów nie zabrakło najświeższych informacji, dotyczących możliwości legalizacji zatrudnienia cudzoziemców w Polsce, które zostaną poprowadzone przez pracownika Grodzkiego Urzędu Pracy w Krakowie, specjalizującego się w tej dziedzinie, a także specjalistów z Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego. Jesienna edycja Targów Pracy i Przedsiębiorczości w Krakowie rozpoczęła się od panelu dyskusyjnego pt.: „Partnerstwo między powiatami na rzecz rozwoju rynku pracy w aglomeracji krakowskiej”. Partnerstwo zawarte zostało między powiatami: krakowskim, wielickim, proszowickim oraz Miastem Kraków.

Po zakończeniu panelu nastąpiła gala wręczenia statuetek w konkursie „Krakowski Pracodawca Roku 2022”.
Więcej informacji na temat wydarzenia dostępny jest na stronie internetowej
targów.

Galeria

Najnowsze

18 lipca 2025
Wyjątkowa niedziela z KLM - dwie linie tramwajowe i jedna autobusowa
W niedzielę, 20 lipca na ulice Krakowa wyjechały zabytkowe tramwaje i autobusy w ramach Krakowskiej Linii Muzealnej. Tego dnia uruchomiono aż trzy specjalne linie z udziałem historycznych pojazdów.
17 lipca 2025
Nowe biletomaty w tramwajach i autobusach
W pojazdach Komunikacji Miejskiej w Krakowie sukcesywnie wymieniane są najbardziej wyeksploatowane biletomaty na nowoczesne i bardziej niezawodne urządzenia. To ważna zmiana – dotychczasowe automaty, po wielu latach użytkowania, ulegały coraz częstszym awariom. Nowe rozwiązania są nie tylko bardziej odporne na usterki, ale także przyjazne dla środowiska – nie drukują już papierowych biletów.
16 lipca 2025
Zabytkowe autobusy i tramwaje wyjechały na ulicach Krakowa
W niedzielę, 13 lipca, na ulice Krakowa po raz kolejny wyjechały zabytkowe autobusy i tramwaje w ramach Krakowskiej Linii Muzealnej.
9 lipca 2025
Kraków wycofuje z ruchu wszystkie autobusy z silnikami Euro 5
W środę, 9 lipca do floty MPK w Krakowie dołączyło osiem nowych midi autobusów marki Autosan. W porównaniu do innych kontraktów krakowskiego przewoźnika liczba nowych pojazdów nie jest może imponująca, ale pozwala na wycofanie z ruchu ostatnich egzemplarzy autobusów spalinowych z silnikami Euro 5.
8 lipca 2025
Umowa na dostawę pięciu przegubowych autobusów elektrycznych
MPK w Krakowie podpisało 8 lipca umowę na dostawę pięciu przegubowych autobusów elektrycznych z firmą Solaris Bus & Coach. Krakowski przewoźnik uzyskał już wsparcie finansowe na realizację tej inwestycji w ramach przedsięwzięcia o nazwie „Rozwój floty autobusów zeroemisyjnych dla potrzeb realizacji usług transportu publicznego w Krakowie”. Z Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności MPK uzyska niemal 100 proc. dofinansowania do zakupu tych pojazdów.
7 lipca 2025
Wyjątkowy weekend z KLM – wieczorne kursy i wagon z XIX wieku
To był wyjątkowy weekend z Krakowską Linią Muzealną. Po raz pierwszy w historii zabytkowe tramwaje kursowały w… godzinach wieczornych. W sobotę, 5 lipca, została uruchomiona specjalna linia tramwajowa nr 66. Linia kursowała w godz. od ok. 18.00 do ok. 23.30 co ok. 60 minut. Na linii 66 kursowały dwa składy wagonów historycznych – tramwaj silnikowy 4N z przyczepą S2D, która charakteryzuje się niskopodłogowym wejściem w części środkowej oraz norymberski tramwaj GT6.