29 stycznia 2023 - materiał archiwalny
29 stycznia 2023 - materiał archiwalny

W niedzielę, 29 stycznia o godzinie 12:00 w sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy ojców Redemptorystów w Podgórzu, już po raz 78 została odprawiona tradycyjna Msza Tramwajarska w intencji obecnych i byłych pracowników Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego SA w Krakowie. Eucharystii przewodniczył Arcybiskup Marek Jędraszewski, Metropolita Krakowski, który wygłosił do obecnych w kościele homilię. Arcybiskup doceniał pracowników MPK SA za coroczne organizowanie mszy tramwajarskiej, zwrócił także uwagę na fakt, że bycie członkiem społeczności MPK SA może być powodem do dumy.

Msza Tramwajarska jest okazją do spotkania się na wspólnej modlitwie obecnych i byłych pracowników MPK SA. W tym roku obyła się już po raz 78.

Najnowsze

13 stycznia 2026
MPK w Krakowie gra z WOŚP
MPK w Krakowie po raz kolejny włącza się w ogólnopolską akcję WOŚP, wspierając jej tegoroczny cel – pomoc dzieciom z chorobami przewodu pokarmowego. Zapraszamy do udziału w wyjątkowej licytacji, w której będzie można zdobyć voucher na zwiedzanie dwóch zajezdni tramwajowych, w Nowej Hucie i Podgórzu.
13 stycznia 2026
Akcja „Zima” – aktualna sytuacja w Krakowie
Atak śnieżnej zimy w Krakowie. Opady śniegu rozpoczęły się o godz. 4.00 rano i według prognoz mogą potrwać do późnego popołudnia. Aktualnie w mieście pracuje 235 jednostek MPO, w tym 74 solarki. W razie potrzeby liczba ta może zostać zwiększona.
11 stycznia 2026
Finisz robót na Placu Centralnym. Tramwaje wracają na stałe trasy
Służby techniczne Wodociągów Miasta Krakowa zakończyły kluczowy etap prac związanych z usuwaniem awarii magistrali wodociągowej w rejonie Placu Centralnego. Od jutra, 12 stycznia, od pierwszych porannych kursów ruch tramwajowy w tym rejonie wróci do normalnego funkcjonowania.
9 stycznia 2026
Zakaz głośnych rozmów i słuchania muzyki przez głośniki smartfonów
W poniedziałek 12 stycznia zaczną obowiązywać nowe przepisy, których celem jest poprawa komfortu osób korzystających z pojazdów komunikacji miejskiej w Krakowie.
9 stycznia 2026
Pracownicy MPK oddali 180,1 litrów krwi
Musimy się pochwalić, a raczej pochwalić pracowników MPK w Krakowie, którzy są honorowymi krwiodawcami. Rok temu w ramach obchodów 150 lat krakowskiej komunikacji zadeklarowaliśmy, że przez rok oddamy 150 litrów krwi. Pracownicy MPK oddawali w ramach tej akcji krew od 1 stycznia do 31 grudnia 2025 roku. Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa dokładnie to już policzyło. Wiecie ile udało nam się w sumie oddać litrów krwi? Aż 180,1 litrów!
7 stycznia 2026
Końcowy etap prac na Placu Centralnym
Służby techniczne Wodociągów Miasta Krakowa zakończyły kluczowy etap prac związanych z usuwaniem awarii magistrali wodociągowej w rejonie Placu Centralnego. Trwają ostatnie działania dotyczące betonowego wzmocnienia terenu pod torami.