12 października 2022 - materiał archiwalny
12 października 2022 - materiał archiwalny


W środę 12 października rozpoczęły się targi transportu zbiorowego Transexpo 2022 w Kielcach. Dwa dni wcześniej, 10 października odbyła się Komisji Taboru Autobusowego Izby Gospodarczej Komunikacji Miejskiej. Rozmawiano na niej m.in. o pożarach elektrycznych autobusów miejskich w Niemczech oraz autobusach wodorowych.

Uczestnicy tegorocznych Targów mogą oglądać nie tylko nowoczesne autobusy prezentowane przez producentów, ale także historyczne pojazdy. Nie mogło wśród nich zabraknąć zabytkowych autobusów MPK SA w Krakowie. Do Kielc pojechał kultowy „Ogórek” – Jelcz 272MEX – eksploatowany w Krakowie do połowy lat 80. XX wieku oraz pogotowie autobusowe Jelcz 272  (autobus przebudowany do obsługi uszkodzonych pojazdów) z przyczepą Lindner z 1943 roku.

Galeria

Najnowsze

13 stycznia 2026
MPK w Krakowie gra z WOŚP
MPK w Krakowie po raz kolejny włącza się w ogólnopolską akcję WOŚP, wspierając jej tegoroczny cel – pomoc dzieciom z chorobami przewodu pokarmowego. Zapraszamy do udziału w wyjątkowej licytacji, w której będzie można zdobyć voucher na zwiedzanie dwóch zajezdni tramwajowych, w Nowej Hucie i Podgórzu.
13 stycznia 2026
Akcja „Zima” – aktualna sytuacja w Krakowie
Atak śnieżnej zimy w Krakowie. Opady śniegu rozpoczęły się o godz. 4.00 rano i według prognoz mogą potrwać do późnego popołudnia. Aktualnie w mieście pracuje 235 jednostek MPO, w tym 74 solarki. W razie potrzeby liczba ta może zostać zwiększona.
11 stycznia 2026
Finisz robót na Placu Centralnym. Tramwaje wracają na stałe trasy
Służby techniczne Wodociągów Miasta Krakowa zakończyły kluczowy etap prac związanych z usuwaniem awarii magistrali wodociągowej w rejonie Placu Centralnego. Od jutra, 12 stycznia, od pierwszych porannych kursów ruch tramwajowy w tym rejonie wróci do normalnego funkcjonowania.
9 stycznia 2026
Zakaz głośnych rozmów i słuchania muzyki przez głośniki smartfonów
W poniedziałek 12 stycznia zaczną obowiązywać nowe przepisy, których celem jest poprawa komfortu osób korzystających z pojazdów komunikacji miejskiej w Krakowie.
9 stycznia 2026
Pracownicy MPK oddali 180,1 litrów krwi
Musimy się pochwalić, a raczej pochwalić pracowników MPK w Krakowie, którzy są honorowymi krwiodawcami. Rok temu w ramach obchodów 150 lat krakowskiej komunikacji zadeklarowaliśmy, że przez rok oddamy 150 litrów krwi. Pracownicy MPK oddawali w ramach tej akcji krew od 1 stycznia do 31 grudnia 2025 roku. Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa dokładnie to już policzyło. Wiecie ile udało nam się w sumie oddać litrów krwi? Aż 180,1 litrów!
7 stycznia 2026
Końcowy etap prac na Placu Centralnym
Służby techniczne Wodociągów Miasta Krakowa zakończyły kluczowy etap prac związanych z usuwaniem awarii magistrali wodociągowej w rejonie Placu Centralnego. Trwają ostatnie działania dotyczące betonowego wzmocnienia terenu pod torami.