30 czerwca 2021 - materiał archiwalny
30 czerwca 2021 - materiał archiwalny

W oficjalnym podsumowaniu konkursu o tytuł Najlepszej Stacji Obsługi za okres jesieni  zimy 2020/2021 roku w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy pierwsze miejsce i tytuł najlepszej stacji zdobyła Stacja Obsługi Autobusów Płaszów. Drugie miejsce uzyskała Stacja Obsługi Autobusów Wola Duchacka, a trzecie ex aequo Stacja Obsługi Tramwajów Nowa Huta i Bieńczyce. Wręczenie nagród dla kierowników tych obiektów odbyło się 23 czerwca 2021 roku w siedzibie MPK SA w Krakowie przy ul. J. Brożka 3. Dyplomy i nagrody finansowe dla zwycięzców wręczył Mariusz Szałkowski, wiceprezes zarządu MPK SA.  

Krzysztof Wieczorek, kierownik najlepszej stacji obsługi Płaszów otrzymał także specjalną statuetkę, ufundowaną przez związki zawodowe funkcjonujące w MPK SA w Krakowie (NSZZ Solidarność oraz Związek Zawodowy Pracowników Komunikacji Miejskiej). 

Jak przypomniał Piotr Bugaj, Zakładowy Społeczny Inspektor Pracy w MPK S.A. w Krakowie, celem tego organizowanego od wielu lat konkursu jest poprawa warunków pracy, systematyczne utrzymanie na stanowiskach porządku i czystości oraz zmniejszenie liczby wypadków przy pracy. Dodał także, że różnice punktowe pomiędzy poszczególnymi stacjami były minimalne, co świadczy o bardzo wyrównanym poziomie.

W okresie trwania konkursu była przeprowadzana regularna ocena każdej ze stacji. Oceniana była m.in. czystość, a także ład i porządek na stanowiskach pracy. Komisja sprawdzała także m.in. stan apteczek pierwszej pomocy.

Konkurs na najlepszą stację obsługi organizowany jest w Miejskim Przedsiębiorstwie Komunikacyjnym S.A. w Krakowie już od kilkudziesięciu lat. Kierownik zwycięskiej stacji otrzymuje nagrodę finansową, która jest przeznaczana na inwestycje poprawiające warunki pracy.

Najnowsze

2 stycznia 2026
Wspólne kolędowanie w świątecznym tramwaju MPK
Serdecznie zapraszamy do kolejnego wspólnego kolędowania w świątecznym tramwaju MPK, który tym razem wyjedzie na krakowskie ulice 6 stycznia (wtorek). Będzie kursował w godzinach od ok. 16.40 do ok. 20.00.
2 stycznia 2026
Awaria przy Placu Centralnym - zmiany w kursowaniu tramwajów
W związku z awarią wodociągową w rejonie Placu Centralnego tramwaje w kierunku Kombinatu są kierowane trasą objazdową przez ul. Bieńczycką, rondo Kocmyrzowskie, Al. Andersa i Al. Solidarności. W wyniku awarii woda podmyła ziemię w rejonie torowiska. Służby pracują nad usunięciem awarii.
31 grudnia 2025
Komunikacja miejska w liczbach – podsumowujemy 2025 rok
W mijającym 2025 roku MPK w Krakowie podpisało umowy na dostawę w sumie aż 237 nowych autobusów oraz 90 tramwajów. To bardzo ważne inwestycje, bo zdecydowanie wpłyną na poprawę jakości krakowskiego taboru. Warto także dodać, że w 2025 roku pasażerów zaczęło przewozić 37 nowych autobusów marki Solaris z silnikami Euro 6.
30 grudnia 2025
Wiceprezes zarządu MPK w Krakowie odchodzi po 38 latach pracy
Grzegorz Dyrkacz, wiceprezes zarządu MPK w Krakowie zdecydował o odejściu z pracy 31 grudnia 2025 roku. Grzegorz Dyrkacz był związany z MPK w Krakowie od 1987 roku. Od 12 lat był członkiem zarządu krakowskiego przewoźnika odpowiedzialnym za zarządzanie przewozami.
19 grudnia 2025
Nowy numer „Przewoźnika Krakowskiego”
Jest już nowy numer „Przewoźnika Krakowskiego”. Piszemy w nim o zakończonych obchodach jubileuszu 150 lat komunikacji miejskiej w Krakowie. To była okazja, aby podziękować pracownikom MPK z najdłuższym stażem oraz honorowym krwiodawcom. To dzięki nim udało nam się wspólnie oddać w 2025 roku z okazji jubileuszu pond 160 litrów krwi! W nowym numerze znajdziecie także informacje o podpisaniu nowej umowy na dostawę długich, ponad 43-metrowych tramwajów oraz oddaniu nowej hali w nowohuckiej zajezdni tramwajowej z panelami fotowoltaicznymi na dachu.
17 grudnia 2025
Zmiany w kursowaniu tramwajów i autobusów w okresie świątecznym
Okres świąteczno-noworoczny oznacza zmiany w kursowaniu autobusów i tramwajów. Specjalne rozkłady jazdy będą obowiązywać od 22 grudnia do 6 stycznia.