24 marca 2021 - materiał archiwalny
24 marca 2021 - materiał archiwalny

Zapraszamy do wzięcia udziału w naborze na strony pierwszego panelu obywatelskiego w Krakowie, których zadaniem będzie przekazanie panelistom swoich stanowisk i uwag. Nabór adresowany jest do instytucji, organizacji pozarządowych i grup nieformalnych oraz innych podmiotów, których działalność związana jest z tematem Krakowskiego Panelu Klimatycznego.

Krakowski Panel Klimatyczny poświęcony jest zmianom klimatu i neutralności klimatycznej miasta. Jego celem jest wypracowanie odpowiedzi na pytanie: „Jak Miasto Kraków i mieszkańcy mogą ograniczyć zużycie energii i zwiększyć wykorzystanie energii odnawialnej?”

Serdecznie zapraszamy do przedstawienia stanowiska w temacie panelu, także w formie wystąpienia na żywo. Kandydatów i kandydatki na strony Krakowskiego Panelu Klimatycznego zapraszamy do wypełnienia formularza zgłoszeniowego dostępnego tutaj.

 Kto może zostać interesariuszem stroną panelu?

Nabór adresowany jest do instytucji, organizacji pozarządowych i grup nieformalnych oraz innych podmiotów, których działalność związana jest z tematem panelu lub na które bezpośredni wpływ mają kwestie poruszane podczas KPK.

Zasady współpracy

Strony mają prawo do przedstawienia swoich stanowisk i uwag w temacie panelu w formie wystąpienia podczas spotkania i/lub przekazania innych materiałów oraz opiniowania propozycji rekomendacji i przedstawiania własnych. Operator określa szczegółową formę udziału stron, przy zapewnieniu równych warunków udziału w panelu.

Strony są zobowiązanie do przestrzegania regulaminu, przyjętych standardów oraz programu panelu. Strony nie otrzymują wynagrodzenia za udział w panelu. Materiały przekazane przez strony udostępnianie są panelistom i panelistkom, w tym poprzez stronę internetową panelu. 

Spotkania panelistów planowane są w następujących terminach:

Jednocześnie informujemy, że trwa wysyłka zaproszeń do 20 tys. losowo wybranych gospodarstw domowych na terenie Krakowa do udziału w panelu w charakterze panelistów/panelistek.

W razie jakichkolwiek pytań zapraszamy do kontaktu:

Instytut Polityk Publicznych, ul. Kazimierza Wielkiego 18/5, 30-074 Kraków, e-mail: ipp@ipp.expert, telefon: 793 762 000.

Operatorem Krakowskiego Panelu Klimatycznego jest Instytut Polityk Publicznych. Zadanie publiczne jest finansowane ze środków Miasta Krakowa.

Najnowsze

13 lutego 2026
MPK w Krakowie rozpoczęło procedurę wyboru dostawcy szlifierki torów tramwajowych
Krakowski przewoźnik do 6 marca 2026 roku czeka na wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu firm zainteresowanych udziałem w dialogu konkurencyjnym, który ma wyłonić dostawcę nowego urządzenia do szlifowania krakowskich torowisk. Do udziału w dialogu konkurencyjnym zostanie ostatecznie wybranych maksymalnie czterech wykonawców najlepiej spełniających warunki udziału w postępowaniu.
12 lutego 2026
Smok radzi pasażerom – kampania informacyjna w komunikacji miejskiej
W pojazdach i na przystankach krakowskiej komunikacji miejskiej pojawiła się nowa kampania informacyjna skierowana do pasażerów o nazwie „#SmokRadzi”. Jej celem jest przypomnienie zasad, które pomagają wszystkim podróżować wygodniej, szybciej i w bardziej przyjaznej atmosferze.
12 lutego 2026
Z oświetleniem bezpieczniej na rowerze na Krowodrzy i w Krakowie
Mimo zimowej aury po krakowskich drogach i ścieżkach rowerowych wciąż przemieszczają się miłośnicy jednośladów. Warto przypomnieć zasady bezpiecznej jazdy na dwóch kołach. W związku z tym kontynuowana jest dzielnicowa akcja „Zdrowa i bezpieczna Krowodrza”. Pamiętajmy o oświetleniu rowerowym i odblaskach.
11 lutego 2026
Walentynkowy tramwaj będzie kursował w Krakowie
Jesteście zakochaną parą? A może dopiero szukacie swojej miłości? Wszystkich zapraszamy do wyjątkowego spędzenia Walentynek w naszym tramwaju, który w sobotę 14 lutego będzie kursował w Krakowie.
9 lutego 2026
Politechnika Krakowska będzie miała symulator tramwaju Lajkonik II
W Katedrze Pojazdów Szynowych i Transportu Politechniki Krakowskiej trwają intensywne prace przy budowie Symulatora Tramwaju Lajkonik II. Mocno zaawansowany jest montaż kabiny, zaprojektowanej na wzór rozwiązań zastosowanych w rzeczywistym tramwaju. Pod koniec stycznia 2026 roku, w efekcie rozstrzygniętego postępowania przetargowego, Politechnika podpisała umowę na dostawę oprogramowania symulacyjnego i niezbędnych interfejsów komunikacyjnych do połączenia oprogramowania z wyposażeniem kabiny.
9 lutego 2026
Tramwaj do odladzania zabezpiecza sieć trakcyjną przed oblodzeniem
Zawsze kiedy zapowiadane są opady marznącego deszczu na krakowskie tory wyjeżdża specjalny wagon. Tramwaj 105NT jest wyposażony w specjalne urządzenia, które umożliwiają naniesienie na przewody sieci...