Ponieważ w tym tygodniu została podpisana umowa na dostawę 50 przegubowych autobusów elektrycznych, mamy dla Was niespodziankę. Udostępniamy schemat takiego autobusu do samodzielnego złożenia. Mamy nadzieję, że podobnie jak nasze poprzednie propozycje, także ta Wam się spodoba. Powodzenia!
Model autobusu elektrycznego do samodzielnego złożenia
29 maja 2020 -
materiał archiwalny
Najnowsze
9 stycznia 2026
Pracownicy MPK oddali 180,1 litrów krwi
Musimy się pochwalić, a raczej pochwalić pracowników MPK w Krakowie, którzy są honorowymi krwiodawcami. Rok temu w ramach obchodów 150 lat krakowskiej komunikacji zadeklarowaliśmy, że przez rok oddamy 150 litrów krwi. Pracownicy MPK oddawali w ramach tej akcji krew od 1 stycznia do 31 grudnia 2025 roku. Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa dokładnie to już policzyło. Wiecie ile udało nam się w sumie oddać litrów krwi? Aż 180,1 litrów!
2 stycznia 2026
Wspólne kolędowanie w świątecznym tramwaju MPK
Wszystkim mieszkańcom i turystom bardzo dziękujemy za kolejne wspólne kolędowanie w świątecznym tramwaju MPK, który kursował krakowskimi ulicami 6 stycznia (wtorek). Świąteczny tramwaj MPK wyjechał z zajezdni tramwajowej Podgórze i przejechał ulicami Wadowicką, Kalwaryjską, Krakowską, Stadomską, św. Gertrudy, Dominikańską, Franciszkańską, Zwierzyniecką i Kościuszki do pętli Salwator.
2 stycznia 2026
Awaria przy Placu Centralnym - zmiany w kursowaniu tramwajów
W związku z awarią wodociągową w rejonie Placu Centralnego tramwaje w kierunku Kombinatu są kierowane trasą objazdową przez ul. Bieńczycką, rondo Kocmyrzowskie, Al. Andersa i Al. Solidarności. W wyniku awarii woda podmyła ziemię w rejonie torowiska. Służby pracują nad usunięciem awarii.
31 grudnia 2025
Komunikacja miejska w liczbach – podsumowujemy 2025 rok
W mijającym 2025 roku MPK w Krakowie podpisało umowy na dostawę w sumie aż 237 nowych autobusów oraz 90 tramwajów. To bardzo ważne inwestycje, bo zdecydowanie wpłyną na poprawę jakości krakowskiego taboru. Warto także dodać, że w 2025 roku pasażerów zaczęło przewozić 37 nowych autobusów marki Solaris z silnikami Euro 6.
English
Tele-bus
Do poczytania