22 maja 2019 - materiał archiwalny
22 maja 2019 - materiał archiwalny

W niedzielę, 26 maja będzie możliwość zwiedzania zrewitalizowanego budynku fortu Łapianka. Piknik trwać będzie od 11.00 do 16.00 przy ul. Fortecznej 28, na terenie fortu Łapianka. Wśród zaplanowanych atrakcji znalazły się warsztaty plastyczne i malowanie twarzy w ramach projektu Kids in Kraków. Nie zabraknie również harcerskich zabaw i wspólnego biesiadowania przy grochówce i kiełbasce. Główną atrakcją będą przejażdżki konne dla dzieci, które zostaną zapewnione przez filię MDK „Dom Harcerza” – Ośrodek Rekreacji i Hipoterapii Konnej „Tabun”. W ramach wydarzenia odbędą się również spacery dendrologiczne przybliżające gościom zieleń forteczną, a także wystawa „Duchem silni, czynami wielcy. Skauting polski 1910-1921” przygotowana przez Muzeum Krakowa. Atrakcją dla zwiedzających będzie również zabytkowy autobus Ikarus 620.

Na teren Łapianki będzie można dojechać komunikacją miejską (przy forcie nie ma możliwości parkowania) lub skorzystać ze specjalnie na tę okazję uruchomionych autobusów MPK, które będą przewozić chętnych na trasie Rynek Podgórski – Borek Fałęcki – Fort Łapianka. Pierwszy darmowy autobus wyruszy z Rynku Podgórskiego o godz. 10.30 i co pół godziny będę dowoził uczestników wydarzenia, aż godz. 16.15.

Najnowsze

2 grudnia 2025
6 grudnia Mikołaj będzie rozdawał prezenty w tramwaju MPK
W sobotę, 6 grudnia naszych najmłodszych pasażerów zapraszamy do wyjątkowego, świątecznego tramwaju MPK, w którym będzie podróżował Mikołaj. Każde dziecko, które do niego wsiądzie będzie mogło spotkać się z Mikołajem i otrzyma od niego słodki upominek.
1 grudnia 2025
Krakowianie zyskają 20 nowych długich tramwajów
Zgodnie z zapowiedziami Prezydenta Krakowa, MPK kontynuuje wymianę floty tramwajowej. W poniedziałek, 1 grudnia w gabinecie Stanisława Kracika, Zastępcy Prezydenta Krakowa, przedstawiciele zarządu MPK w Krakowie oraz producenta, firmy PESA Bydgoszcz SA, podpisali umowę realizacyjną na dostawę 20 nowych tramwajów o długości ponad 43 m.
30 listopada 2025
Dzień seniora w nowohuckiej zajezdni tramwajowej
To był niepowtarzalny wieczór, w wyjątkowym miejscu z udziałem krakowskich seniorów. W tym roku Dzień Seniora został zorganizowany w sobotę, 29 listopada w zajezdni tramwajowej Nowa Huta. Na początku wspólnej zabawy seniorzy mogli zobaczyć wszystkie zabytkowe wagony z kolekcji MPK w Krakowie, które tam stacjonują.
28 listopada 2025
Japońscy eksperci odwiedzili zajezdnię autobusową Wola Duchacka w Krakowie
Zajezdnia autobusowa Wola Duchacka w Krakowie była w piątek, 28 listopada miejscem wyjątkowej wizyty przedstawicieli japońskich firm związanych z transportem publicznym i technologiami elektrycznymi. Gośćmi MPK SA w Krakowie byli reprezentanci operatora Tsurumi Rinko Bus z miasta Kawasaki, firmy Toshiba – producenta baterii trakcyjnych, oraz firmy Drive Electro – producenta napędów elektrycznych. Wizyta odbyła się z inicjatywy firmy Schunk.
28 listopada 2025
Dwa pierwsze Irizary z nowej dostawy już w Krakowie
W piątek, 28 listopada do zajezdni autobusowej Wola Duchacka dotarły dwa pierwsze autobusy elektryczne marki Irizar z nowej dostawy. Cały kontrakt obejmuje dostawę 22 autobusów o długości 12 metrów. Wartość zamówienia podpisanego 11 czerwca 2025 roku to 53 994 556,00 zł netto. MPK uzyska 100 proc. dofinansowania z KPO do zakupu tych elektryków.
27 listopada 2025
1 grudnia tramwaje wracają na ul. J. Brożka
Od poniedziałku, 1 grudnia, w związku z przywróceniem ruchu autobusów przez most Grunwaldzki i ruchu tramwajów na ulicy Brożka, nastąpią zmiany w funkcjonowaniu Komunikacji Miejskiej w Krakowie. Będą one dotyczyć linii nr 11, 17, 22, 610 i 662. Zlikwidowane zostaną linie zastępcze nr 77 i 772.