17 kwietnia 2008 - materiał archiwalny

19 kwietnia rozpocznie się na rondzie Grzegórzeckim drugi etap prac modernizacyjnych. W związku z tym pasażerów czekają kolejne zmiany w kursowaniu komunikacji zbiorowej w tym rejonie miasta. Tym razem będą one dotyczyć tramwajów. Na odcinku od  skrzyżowania ul. Starowiślnej i Dietla do ronda Grzegórzeckiego ruch tramwajowy zostanie wyłączony. Mimo, że przejazd tramwaju przez rondo nie będzie możliwy komunikacja na al. Pokoju zostanie utrzymana. Na trasie od przystanku „Al. Pokoju” do ronda Czyżyńskiego będzie kursowała specjalna linia obsługiwana przez wagony dwukierunkowe.

Linie tramwajowe, które do tej pory przejeżdżały przez al. Pokoju i rondo Grzegórzeckie zostaną skierowane na trasy objazdowe. Dla pasażerów zostanie uruchomiona także dodatkowa linia autobusowa nr 722. Szczegóły w naszym komunikacie.

Najnowsze

12 maja 2026
Zabytkowe tramwaje i autobusy będą kursować w Noc Muzeów w Krakowie
W nocy z piątku na sobotę, z 15 na 16 maja, odbędzie się kolejna edycja Nocy Muzeów. W związku z tym zostaną wprowadzone wzmocnienia nocnych linii autobusowych i tramwajowych nr 62, 64, 69, 604, 605, 608 i 611. Uruchomione zostaną także linie okolicznościowe nr 60 i 600, które będą obsługiwane taborem zabytkowym.
12 maja 2026
Nowa linia autobusowa na północy Krakowa
Od soboty, 16 maja, funkcjonowanie Komunikacji Miejskiej w Krakowie zostanie rozszerzone o nowy obszar na północy miasta – nowa linia autobusowa nr 150 połączy pętlę „Krowodrza Górka P+R” z rejonem Bronowic Wielkich.
11 maja 2026
Nowy przystanek w Krakowie: Dzień Dziecka! Weź udział w wyjątkowym konkursie na nagranie
Transport publiczny to coś więcej niż same autobusy, szyny i tramwaje – to krwioobieg miasta, który łączy dzielnice, szkoły, parki czy miejsca kultury i rozrywki. Każda linia, każdy przystanek ma swoje ważne miejsce w tej sieci, a jadąc dowiadujemy się o nich dzięki głosom, które towarzyszą tysiącom pasażerów w ich codziennych podróżach. Dlatego też z okazji Dnia Dziecka Zarząd Transportu Publicznego w Krakowie, MPK SA w Krakowie oraz Urząd Miasta Krakowa ogłaszają konkurs „Przystanek: Dzień Dziecka!" – inicjatywę, która łączy zabawę z przybliżaniem dzieciom komunikacji miejskiej i jej roli w życiu naszego miasta.
8 maja 2026
Międzynarodowy Dzień Kierowcy Zawodowego
Z okazji Dzień Kierowcy Zawodowego, który dzisiaj obchodzimy, wszystkim Kierowcom Zawodowym życzymy szerokiej drogi, bezpiecznych tras, i zawsze zielonego światła do celu. Ten dzień to też moment, gdzie dziękujemy za Waszą codzienną pracę, odpowiedzialność i wytrwałość. To dzięki Wam świat nie zwalnia tempa!
7 maja 2026
Dwa lata w dobrym kierunku: jak zmienia się miasto w czasie prezydentury Aleksandra Miszalskiego
Ostatnie dwa lata to czas łączenia wielkich inwestycji, takich jak plan budowy metra, z wdrażaniem projektów, które ułatwiają codzienne życie mieszkańców. To nowe żłobki, parki, Centra Aktywności Seniorów, tereny zielone, wyremontowane szkoły, chodniki czy od lat wyczekiwane kładki i przejścia dla pieszych.
6 maja 2026
Zmiana stałej organizacji ruchu na ul. Długiej
Od 6 maja wprowadzona została zapowiadana przez Prezydenta Miasta Krakowa, zmiana stałej organizacji ruchu na ul. Długiej. Ma ona rozwiązać problem blokowania ruchu tramwajów przez nieprawidłowo zaparkowane samochody.