20 września 2018 - materiał archiwalny
20 września 2018 - materiał archiwalny

To już V Turniej o Puchar Prezydenta Miasta Krakowa, w którym rywalizowali pracownicy m.in. miejskich spółek. Tym razem w turnieju wygrała drużyna z MPO Sp. z o.o., która w finale pokonała zespół Policji.

Zawody zostały rozegrane w sobotę, 22 września na boiskach sportowych TS Tramwaj przy ul. Praskiej 61a. Wzięły w nim udział zespoły złożone z pracowników miejskich spółek (MPK SA, MPWiK SA, MPEC SA, MPO Sp. z o.o.) oraz z Policji, Straży Miejskiej, Straży Pożarnej i firmy ZUE SA. W sumie grało 10 drużyn.

Tej rywalizacji towarzyszył rozgrywany równocześnie na boisku ze sztuczną nawierzchnią turniej dzieci trenujących w krakowskich klubach: TS Tramwaj, KS Nadwiślan Kraków i Salos.

Dla najlepszych drużyn puchary ufundował Prezydenta Miasta Krakowa Jacek Majchrowski, który całe wydarzenie objął honorowym patronatem. Podczas ceremonii wręczania nagród Prezydent gratulował wszystkim uczestnikom zawodów.

Organizatorem piłkarskiego turnieju o Puchar Prezydenta Miasta Krakowa jest Towarzystwo Sportowe Tramwaj.

Turniej nie mógłby się odbyć bez wsparcia miejskich spółek: Krakowskiego Holdingu Komunalnego SA, Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego SA, Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej SA, Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji SA, Miejskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania Sp. z o.o., a także Grupy ZUE SA.

Galeria

Najnowsze

7 stycznia 2026
Końcowy etap prac na Placu Centralnym
Służby techniczne Wodociągów Miasta Krakowa zakończyły kluczowy etap prac związanych z usuwaniem awarii magistrali wodociągowej w rejonie Placu Centralnego. Trwają ostatnie działania dotyczące betonowego wzmocnienia terenu pod torami.
2 stycznia 2026
Wspólne kolędowanie w świątecznym tramwaju MPK
Wszystkim mieszkańcom i turystom bardzo dziękujemy za kolejne wspólne kolędowanie w świątecznym tramwaju MPK, który kursował krakowskimi ulicami 6 stycznia (wtorek). Świąteczny tramwaj MPK wyjechał z zajezdni tramwajowej Podgórze i przejechał ulicami Wadowicką, Kalwaryjską, Krakowską, Stadomską, św. Gertrudy, Dominikańską, Franciszkańską, Zwierzyniecką i Kościuszki do pętli Salwator.
2 stycznia 2026
Awaria przy Placu Centralnym - zmiany w kursowaniu tramwajów
W związku z awarią wodociągową w rejonie Placu Centralnego tramwaje w kierunku Kombinatu są kierowane trasą objazdową przez ul. Bieńczycką, rondo Kocmyrzowskie, Al. Andersa i Al. Solidarności. W wyniku awarii woda podmyła ziemię w rejonie torowiska. Służby pracują nad usunięciem awarii.
31 grudnia 2025
Komunikacja miejska w liczbach – podsumowujemy 2025 rok
W mijającym 2025 roku MPK w Krakowie podpisało umowy na dostawę w sumie aż 237 nowych autobusów oraz 90 tramwajów. To bardzo ważne inwestycje, bo zdecydowanie wpłyną na poprawę jakości krakowskiego taboru. Warto także dodać, że w 2025 roku pasażerów zaczęło przewozić 37 nowych autobusów marki Solaris z silnikami Euro 6.
30 grudnia 2025
Wiceprezes zarządu MPK w Krakowie odchodzi po 38 latach pracy
Grzegorz Dyrkacz, wiceprezes zarządu MPK w Krakowie zdecydował o odejściu z pracy 31 grudnia 2025 roku. Grzegorz Dyrkacz był związany z MPK w Krakowie od 1987 roku. Od 12 lat był członkiem zarządu krakowskiego przewoźnika odpowiedzialnym za zarządzanie przewozami.
19 grudnia 2025
Nowy numer „Przewoźnika Krakowskiego”
Jest już nowy numer „Przewoźnika Krakowskiego”. Piszemy w nim o zakończonych obchodach jubileuszu 150 lat komunikacji miejskiej w Krakowie. To była okazja, aby podziękować pracownikom MPK z najdłuższym stażem oraz honorowym krwiodawcom. To dzięki nim udało nam się wspólnie oddać w 2025 roku z okazji jubileuszu pond 160 litrów krwi! W nowym numerze znajdziecie także informacje o podpisaniu nowej umowy na dostawę długich, ponad 43-metrowych tramwajów oraz oddaniu nowej hali w nowohuckiej zajezdni tramwajowej z panelami fotowoltaicznymi na dachu.