Aktualności

03.06.2022

Strażacy MPK ćwiczyli swoją sprawność

 

W piątek, 3 czerwca sześć drużyn Zakładowej Ochotniczej Straży Pożarnej Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego S.A. w Krakowie rywalizowało na boisku TS Tramwaj w zawodach sportowo-pożarniczych. Zespoły reprezentowały dwie stacje obsługi tramwajów (Podgórze i Nowa Huta), trzy stacje obsługi autobusów (Wola Duchacka, Płaszów, Bieńczyce) oraz Stację Obsługi i Remontów.

Zawody zwyciężyła drużyna ze Stacji Obsługi Autobusów Wola Duchacka. 2. miejsce zajęli strażacy ze Stacji Obsługi Tramwajów Podgórze, a 3. drużyna strażaków ze Stacji Obsługi Tramwajów Nowa Huta. Kolejne miejsca zajęły zespoły ze Stacji Obsługi Autobusów Płaszów, Stacji Obsługi i Remontów i Stacji Obsługi Autobusów Bieńczyce.

Zawody miały na celu sprawdzenie posiadanego sprzętu oraz sprawności strażaków. Każda z drużyn rywalizowała w dwóch konkurencjach: sztafecie i tzw. bojówce. Pierwsza konkurencja polegała na tym, że sześciu zawodników z każdej z drużyn musiało przebiec  jak najszybciej wyznaczoną trasę, na której były ustawione przeszkody. Druga wymagała jak najszybszego rozwinięcia przez zawodników strażackich węży. Następnie zawodnicy z każdej drużyny musieli strumieniem wody trafić w specjalne tarcze.

Puchar i dyplomy dla zwycięskich drużyn wręczył Mariusz Szałkowski, wiceprezes zarządu MPK SA w Krakowie.

Zakładowa Ochotnicza Straż Pożarna Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego S.A. w Krakowie została założona w 1929 roku. Działa nieprzerwanie od 93 lat. Liczy sześć sekcji i ponad 100 członków.