Aktualności

04.06.2022

Motorniczowie z zajezdni tramwajowej Podgórze zwycięzcami 13. Turnieju o Puchar im. Piotra Pruchnickiego

W sobotę, 4 czerwca na boisku Towarzystwa Sportowego Tramwaj, przy ul. Praskiej 61a został rozegrany 13. piłkarski Turniej im. Piotra Pruchnickiego, organizowany przez pracowników MPK SA w Krakowie z zajezdni tramwajowej Podgórze. Rozgrywki, które odbywały się po dwuletniej przerwie, spowodowanej przez pandemię COVID-19, wygrała drużyna z zajezdni tramwajowej Podgórze. Motorniczowie w finale pokonali 2:1 kierowców z zajezdni autobusowej Płaszów.

Trzecie miejsce wywalczyli kierowcy z zajezdni Wola Duchacka, pokonując w rzutach karnych motorniczych z zajezdni Nowa Huta.

Kolejne miejsca zajęły drużyny: PKP PLK, kierowcy z zajezdni Bieńczyce, ZUE SA i PKM Tychy.

Najlepszym strzelcem turnieju został Kacper Klimczyk z zajezdni Płaszów. Najlepszym bramkarzem został wybrany Marcin Fraś z drużyny Podgórze. Drużyną Fair Play został występujący po raz pierwszy w turnieju zespół PKM Tychy. Wręczona została także nagroda dla najstarszego strzelca turnieju, którym został Tadeusz Kościelniak z PKM Tychy.

Puchary i medale dla zwycięzców i wszystkich uczestników 13. Turnieju im. P. Pruchnickiego wręczał Mariusz Szałkowski, wiceprezes zarządu MPK SA w Krakowie.

W tegorocznym turnieju wzięło udział osiem zespołów. Poza drużynami złożonymi z pracowników MPK, pracujących w pięciu krakowskich zajezdniach – Wola Duchacka. Płaszów, Bieńczyce, Nowa Huta i Podgórze, zagrali pracownicy PKP PLK, PKM Tychy oraz ZUE SA. Pierwsze mecze rozpoczęły się o godzinie 9.00. Finał rozgrywek został rozegrany o godzinie 13.30.

Turniej piłkarski organizowany jest przez motorniczych z zajezdni tramwajowej Podgórze, aby upamiętnić zmarłego motorniczego Piotra Pruchnickiego, założyciela drużyny piłkarskiej w tej zajezdni.

Wyniki 13. Turnieju o Puchar im. P. Pruchnickiego są dostępne na profilu Liga MPK w Krakowie na Facebooku.