Aktualności

27.04.2022

Krakowski autobus pełen darów pojechał do ukraińskiego miasta Chmielnicki

W związku z dramatycznym apelem władz ukraińskiego miasta Chmielnicki Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski podjął decyzję o przekazaniu temu miastu jednego autobusu. Władze Chmielnickiego pilnie potrzebują pojazdów do przewozu uchodźców z rejonu, gdzie trwa wojna do bezpiecznych miejsc na zachodzie Ukrainy. Sytuacja jest na tyle trudna, że liczy się każdy pojazd, który może pomóc w transporcie uciekających przed wojną Ukraińców.

Do Chmielnickiego został wysłany jeden autobus marki Solaris z 2008 roku o długości 12 metrów. Autobus jest w pełni sprawny. Do środka został zapakowany pakiet części eksploatacyjnych, które mają umożliwić jak najdłuższe utrzymanie pojazdu w pełnej sprawności.

Prezydent Krakowa zdecydował, że autobus do miasta Chmielnicki nie pojedzie pusty. 27 kwietnia zostały do niego zapakowane bardzo potrzebne rzeczy w Ukrainie, m.in. produkty dla dzieci (pieluchy i produkty żywnościowe z długim terminem ważności), środki czystości, środki higieniczne oraz węże strażackie i gaśnice.

Z informacji, które otrzymaliśmy wynika, że autobus bezpiecznie dojechał do miasta Chmielnicki w piątek, 29 kwietnia.

Przekazanie tego autobusu w żaden sposób nie wpłynie na ograniczenie kursów w krakowskiej komunikacji miejskiej.