Aktualności

04.11.2021

Dzieci zwiedzały zajezdnię tramwajową i uczyły się jak bezpiecznie podróżować komunikacją miejskąW ramach Akademii Młodego Krakowianina uczniowie krakowskiej szkoły podstawowej nr 58  przyjechały dzisiaj, 4 listopada do zajezdni tramwajowej Podgórze przy ul. J. Brożka 3. Ich przewodnikiem był Trambuś, oficjalna maskotka MPK SA w Krakowie. Podczas wizyty uczniowie spotkali się z motorniczym i  mogli posłuchać na czym polega jego praca. Trambuś wyjaśnił im także najważniejsze zasady bezpiecznego i kulturalnego podróżowania tramwajami, m.in. zwrócił uwagę na konieczność trzymania się uchwytów podczas jazdy oraz na zasady bezpiecznego przechodzenia przez jednie i tory. Trambuś przypomniał także dzieciom, jak ważne jest ustępowanie miejsca starszym podróżującym komunikacją miejską.

Dzieci nie tylko dowiedziały się jak bezpiecznie poruszać się komunikacją miejską, ale także zobaczyły te miejsca, gdzie tramwaje są naprawiane i przechodzą przeglądy. Dzięki przejazdowi tramwajem przez myjnię, zobaczyły także jak każdego dnia myte są pojazdy MPK.

Warto podkreślić, że edukacja prowadzona przez Trambusia na specjalnie opracowanej trasie w zajezdni tramwajowej Podgórze ma uczyć bezpiecznego i kulturalnego korzystania z komunikacji miejskiej już od najmłodszych lat, czyli od szkoły podstawowej. Edukacyjne działania MPK SA mają także na celu zwrócenie dzieciom uwagi na to, jak ważne dla klimatu jest korzystanie z komunikacji miejskiej.