Aktualności

08.10.2021

Po roku przerwy strażacy MPK ćwiczyli swoją sprawność

W piątek, 8 października sześć drużyn Zakładowej Ochotniczej Straży Pożarnej Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego S.A. w Krakowie rywalizowało na boisku TS Tramwaj w zawodach sportowo-pożarniczych. Zespoły reprezentowały dwie stacje obsługi tramwajów (Podgórze i Nowa Huta), trzy stacje obsługi autobusów (Wola Duchacka, Płaszów, Bieńczyce) oraz Stację Obsługi i Remontów. Zawody odbyły się po rocznej przerwie spowodowanej przez pandemię COVID-19.

Zawody miały na celu sprawdzenie posiadanego sprzętu oraz sprawności strażaków. Zwyciężyła w nich drużyna ze Stacji Obsługi Autobusów Wola Duchacka. 2. miejsce zajęli strażacy ze Stacji Obsługi Tramwajów Podgórze, zaś 3. miejsce zajęła drużyna strażaków ze Stacji Obsługi Autobusów Bieńczyce.

Każda z drużyn rywalizowała w dwóch konkurencjach: sztafecie i tzw. bojówce. Pierwsza konkurencja polegała na tym, że sześciu zawodników z każdej z drużyn musiało przebiec  jak najszybciej wyznaczoną trasę, na której były ustawione przeszkody. Druga z konkurencji była trudniejsza. Wymagała jak najszybszego rozwinięcia przez zawodników strażackich węży. Następnie zawodnicy z każdej drużyny musieli strumieniem wody trafić w specjalne tarcze.

Puchar i dyplomy dla zwycięskich drużyn wręczył Rafał Świerczyński, prezes zarządu MPK SA w Krakowie.

Zakładowa Ochotnicza Straż Pożarna Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego S.A. w Krakowie została założona w 1929 roku. Działa nieprzerwanie od 92 lat. Liczy sześć sekcji i ponad 100 członków.