Aktualności

06.10.2021

Najlepsi kierowcy, motorniczowie i inspektorzy ruchu MPK otrzymali nagrody


Zarząd MPK S.A. w Krakowie już po raz 13 wyróżnił najlepszych pracowników wśród motorniczych, kierowców i inspektorów ruchu wręczając im specjalne odznaki „Lidera Jakości”.  

 

Te odznaki otrzymały osoby, które nie spowodowały ani jednej kolizji lub wypadku, wyróżniające się kulturą zachowania i komunikowania się z pasażerami oraz dyspozycyjnością. W tym roku odznaki „Lidera Jakości” otrzymali: Paweł Bańbuła z zajezdni autobusowej Bieńczyce, Michał Buchacz – inspektor ruchu MPK, Piotr Kęsek z zajezdni autobusowej Wola Duchacka, Roman Kolbusz z zajezdni autobusowej Płaszów, Henryk Kostera z zajezdni tramwajowej Nowa Huta oraz Marek Pietruszka z zajezdni tramwajowej Podgórze (nominowani do tej nagrody byli jeszcze Ryszard Baran, Henryk Duszyk, Jerzy Marchwiarz, Artur Nowak, Łukasz Szlosek, Dariusz Żurawski).

- Wszystkim nagrodzonym należą się duże gratulacje, bo tytuł „Lidera Jakości” wcale nie jest łatwo zdobyć. W sumie do tej pory, a więc przez 13 lat istnienia tej odznaki trafiły one do zaledwie 77 pracowników MPK S.A. w Krakowie. Są to najlepsi pracownicy poszczególnych zajezdni tramwajowych i autobusowych, którzy wzorowo wywiązywały się ze swoich obowiązków, a na ich pracę nie poskarżył się żaden z pasażerów korzystających z komunikacji miejskiej - mówił podczas wręczania nagród Grzegorz Dyrkacz, wiceprezes zarządu MPK SA w Krakowie.

Podczas tego spotkania zostały także wręczone listy gratulacyjne i upominki przygotowane przez Prezydenta Krakowa Jacka Majchrowskiego dla zwycięzców konkursu „Bezpieczna jazda komunikacją miejską”. Trafiły one do:

·         Moniki Kasiak - najlepszego kierowcy MPK

·         Dariusza Wieczorka - najlepszego motorniczego MPK

·         Patryka Dybały - najlepszego inspektora ruchu MPK

·         Stanisława Majchera - najlepszego elektromechanika

·         Dariusza Pioruna - najlepszego mechanika MPK