Aktualności

02.07.2021

MPK SA zaczyna testy autobusu z większą liczbą miejsc siedzących


 


 

Na ulicach Krakowa i kilku podkrakowskich gmin będzie testowany nietypowy autobus Solarisa. Wyróżnia go przede wszystkim to, że w środku znajduje się znacznie więcej miejsc siedzących niż w autobusach o tej samej długości, które obecnie posiada MPK SA. Testowany autobus ma bowiem aż 41 wygodnych foteli. Z tego też powodu krakowski przewoźnik chce sprawdzić ten pojazd na trasach aglomeracyjnych, gdzie przejazd trwa dłużej niż w granicach Krakowa. Chodzi o to, aby na takich liniach, jak najwięcej osób mogło podróżować zajmując miejsca siedzące.

Testy autobusu Solarisa zostały zaplanowane na najbliższe trzy tygodnie. Autobus będzie kursował na linii nr 202 (Czyżyny Dworzec – Łososkowice Remiza), 207 (Krowodrza Górka – Trojanowice Pętla) oraz 228 (Bronowice Małe – Chrosna Pętla).

Dla MPK SA bardzo ważna jest opinia pasażerów podróżujących tym autobusem. Dlatego prosimy o wypełnianie ankiet dostępnych wewnątrz tego pojazdu oraz dzielenie się opiniami na naszych portalach społecznościowych: Facebook i twitter. Te opinie będą miały wpływ na ewentualną decyzję o zakupie tego typu pojazdów do obsługi linii aglomeracyjnych. Ważna będzie także opinia kierowców dotycząca m.in. zwrotności autobusu na podkrakowskich drogach.

Testowany autobus Solarisa ma długość ok. 12 metrów, waży ok. 9,5 tony  i jest wyposażony w silnik spełniający europejską normę Euro 6. Ze względu na większą liczbę siedzeń jest wyposażony w dwie pary drzwi. Posiada klimatyzację, automat biletowy i system informacji pasażerskiej. Jednocześnie może nim podróżować 87 osób, z czego 41 na miejscach siedzących.