Aktualności
17.09.2014
MPK planuje stałą współpracę z osobami niepełnosprawnymi
- To niezwykle cenna współpraca. Przede wszystkim dlatego, że aktywizuje osoby z problemami psychicznymi, które mają niezwykle ciężką sytuację na rynku pracy. Wykonując zadania dla MPK uzyskują one bardzo cenne doświadczenie zawodowe – powiedział Bogdan Dąsal.
Przypomnijmy, że pierwsze warsztaty w ramach tej współpracy odbyły się w środę, 25 czerwca. Od tej pory raz w miesiącu grupa ponad 20 osób, m.in. niepełnosprawnych z zaburzeniami psychicznymi przez kilka godzin wykonywała prace, jakie zazwyczaj wykonują firmy sprzątające. Były to prace porządkowe w pomieszczeniach biurowych, korytarzach, salach konferencyjnych oraz terenu wokół obiektów krakowskiego przewoźnika.
Warto podkreślić, że decyzja MPK SA o rozpoczęciu tego rodzaju współpracy wynikała z chęci wspierania osób niepełnosprawnych z różnego rodzaju problemami psychicznymi w podejmowaniu aktywności zawodowej oraz stworzenia im perspektywy usamodzielnienia się.
-Chcemy tym osobom pomóc w przełamywaniu barier, jakie często napotykają. Dzięki naszemu projektowi większość z tych osób po raz pierwszy w swoim życiu miała szansę pracować – wyjaśniał Rafał Świerczyński, prezes MPK SA w Krakowie, który wyraził chęć kontynuowania projektu w kolejnych latach.
Nadzór nad realizacją projektu objął Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Krakowie. Partnerem projektu jest Miasto Kraków. Wspólny projekt MPK SA oraz Środowiskowego Domu Samopomocy „VITA” i Środowiskowego Domu Samopomocy „Leonardo” jestem elementem działań jakie podejmuje krakowski przewoźnik realizując założenia społecznej odpowiedzialności biznesu (CSR).