Aktualności

10.09.2012

Faworyci wygrywają w Lidze MPK

W piątek, 7 września rozpoczęły się rozgrywki Ligi Piłkarskiej MPK. W pierwszych meczach zwyciężali faworyci, którzy nie dali żadnych szans swoim rywalom. Broniąca mistrzowskiego tytułu drużyna kierowców z Zajezdni Autobusowej Wola Duchacka strzeliła debiutującej w lidze MPK drużynie inspektorów nadzoru ruchu aż 24 gole, w dodatku nie tracąc ani jednej bramki. Warto podkreślić, że był to pierwszy mecz w rozgrywkach Ligi MPK inspektorów. W równolegle rozgrywanym meczu motorniczowie z Zajezdni Tramwajowej Podgórze nieznacznie ulegli Zajezdni Autobusowej Płaszów przegrywając 3 do 1. W dwóch kolejnych meczach drużyna z Zajezdni Tramwajowej Nowa Huta uległa aż 12 do 1 jednemu z faworytów Ligi MPK, czyli drużynie Stacji Obsługi i Remontów. Z kolei kierowcy z Zajezdni Autobusowej Bieńczyce pewnie zwyciężyli drużynę mechaników z Woli Duchackiej wspomaganą przez kontrolerów 7:1.

Po pierwszej kolejce spotkań najbliżej zdobycia pierwszego miejsca w Lidze MPK jest broniąca tytułu drużyna kierowców z Woli Duchackiej.
Przypomnijmy. W Lidze MPK występuje 8 drużyn złożonych z motorniczych, kierowców autobusów, mechaników, inspektorów nadzoru ruchu oraz kontrolerów. W tym roku każda z drużyn rozegra 7 meczy, które zdecydują o pierwszym miejscu w tabeli Ligi MPK. Wszystkie mecze będą rozgrywane w piątki aż do 19 października.
Przypomnijmy. Liga MPK została utworzona w ubiegłym roku. Bierze w niej udział osiem drużyn złożonych z 15 zawodników, którzy są pracownikami MPK. W sumie w lidze piłkarskiej MPK gra 120 pracowników krakowskiego przewoźnika.