Aktualności

08.10.2010

Ul. Lipską przejedziemy do Saskiej

Już od najbliższego wtorku, 12 października kierowcy będą mogli przejechać po nowej jezdni ul. Lipskiej od budowanej pętli tramwajowej przy ul. Golikówka aż do ul. Saskiej. To oznacza, że przestanie funkcjonować dotychczasowy objazd do ul. Saskiej przez ul. Przewóz. Na nowej jezdni ruch będzie się odbywał po jednym pasie w każdym kierunku. Do kierowców apelujemy o to, aby szczególną uwagę zwracali na nową organizację ruchu na skrzyżowaniu ul. Przewóz z ul. Lipską oraz z ul. Saską. Ul. Przewóz znów stanie się tam bowiem drogą podporządkowaną. Bardzo istotne jest także to, że na skrzyżowaniu ul. Lipskiej z ul. Przewóz i Rzebika nie będą funkcjonować lewoskręty. To oznacza, że z ul. Lipskiej jadąc w kierunku centrum nie skręcimy w ul. Rzebika, a jadąc w kierunku przeciwnym nie dostaniemy się do ul. Przewóz.

Otwarcie nowej jezdni spowoduje, że od wtorku komunikacja autobusowa w tym rejonie miasta pojedzie inaczej. Linie autobusowe nr 108, 125, 224 i 605 będą do ul. Saskiej kursować przez ul. Lipską. Natomiast linie nr 127, 158 i 185 nadal pojadą ul. Przewóz. 

Z oddania nowego fragmentu ul. Lipskiej na pewno będą zadowoleni piesi. Od ul. Rzebika aż do ul. Saskiej będą bowiem mieli do swojej dyspozycji nowy chodnik.

Przypomnijmy, że już 27 września do ruchu została oddana nowa jezdnia  ul. Powstańców Wielkopolskich i ul. Nowohuckiej po stronie południowej. Kierowcy po nowej nawierzchni jadą od zjazdu z estakady nad ul. Wielicką aż do stacji Orlen przy ul. Nowohuckiej.

Cały czas z ul. Klimeckiego kierowcy nie wyjadą w kierunku ul. Powstańców Wielkopolskich i ul. Nowohuckiej. Te relacje są zamknięte. Ul. Klimeckiego jest ulicą ślepą, z której wyjazd jest możliwy tylko przez ul. Portową, ul. Dekerta i ul. Herlinga Grudzińskiego. Aby umożliwić dojazd osobom mieszkającym przy ul. Klimeckiego, na odcinku od ul. Nowohuckiej do ul. Dekerta na obu jedniach wschodniej i zachodniej został wprowadzony  ruch dwukierunkowy – kierowcy na obu jezdniach pojadą po jednym pasie w każdym kierunku.

Przypominamy, że z rejonu ul. Nowohuckiej przez centrum miasta kursuje linia tramwajowa nr 20.

Zmiany w organizacji ruchu przy ul. Nowohuckiej są spowodowane budową nowej linii tramwajowej do Płaszowa. Nowa linia będzie miała ponad 4 km długości i zgodnie z umową powinna zostać oddana do ruchu w kwietniu 2011 roku.