Aktualności

24.09.2010

Nowa jezdnia ul. Nowohuckiej przejezdna od poniedziałku

Już od najbliższego poniedziałku, 27 września kierowców czekają kolejne zmiany w rejonie ul. Nowohuckiej. Do ruchu zostanie bowiem oddana nowa jezdnia  ul. Powstańców Wielkopolskich i ul. Nowohuckiej po stronie południowej. Kierowcy po nowej nawierzchni pojadą od zjazdu z estakady nad ul. Wielicką aż do stacji Orlen przy ul. Nowohuckiej. Będą się poruszać po jednym pasie w każdym kierunku.

Przeniesienie ruchu na nową nawierzchnię umożliwi rozpoczęcie prac na drugiej jezdni ul. Powstańców Wielkopolskich i ul. Nowohuckiej, gdzie do tej pory przejeżdżali kierowcy.

Te zmiany ułatwią kierowcom jadącym od strony ul. Wielickiej dojazd do ul. Krzywda. Nie będą już musieli przejeżdżać pod budowaną estakadą, będą bowiem skręcać bezpośrednio z nowej jezdni ul. Powstańców Wielkopolskich w ul. Krzywda. Przypominamy, że ul. Krzywda nadal będzie zamknięta na odcinku od ul. Koźlarskiej do Gromadzkiej. Do ul. Lipskiej można dojechać przez ul. Nowohucką i Saską.

Spore utrudnienia czekają natomiast kierowców dojeżdżających do ul. Pana Tadeusza i ul. Klimeckiego, a więc tych ulic, które krzyżują się z ul. Nowohucką.

Dojazd do ul. Pana Tadeusza będzie możliwy tylko dla jadących od strony ul. Saskiej po specjalnie przygotowanej przełączce. Z kolei wyjazd z ul. Pana Tadeusza będzie możliwy tylko w prawo w kierunku  ul. Powstańców Wielkopolskich.

Z kolei z ul. Klimeckiego kierowcy nie wyjadą w kierunku ul. Powstańców Wielkopolskich i ul. Nowohuckiej. Te relacje zostaną zamknięte. Ul. Klimeckiego stanie się ulicą ślepą, z której wyjazd będzie możliwy tylko przez ul. Portową, ul. Dekerta i ul. Herlinga Grudzińskiego. Aby umożliwić dojazd osobom mieszkającym przy ul. Klimeckiego, na odcinku od ul. Nowohuckiej do ul. Dekerta na obu jedniach wschodniej i zachodniej zostanie wprowadzony  ruch dwukierunkowy – kierowcy na obu jezdniach pojadą po jednym pasie w każdym kierunku.

W związku z przełożeniem ruchu na nową nawierzchnię ul. Powstańców Wielkopolskich i Nowohuckiej zmieni się trasa przejazdu autobusu linii nr 125/425 oraz linii nocnej 605. Po wyjeździe z ul. Saskiej autobusy tych linii nie skręcą w ul. Nowohucką tylko pojadą prosto przez ul. Ofiar Dąbia do ronda Grzegórzeckiego. 

Przypominamy, że z rejonu ul. Nowohuckiej przez centrum miasta kursuje linia tramwajowa nr 20.

Zmiany w organizacji ruchu przy ul. Nowohuckiej są spowodowane budową nowej linii tramwajowej do Płaszowa. Nowa linia będzie miała ponad 4 km długości i zgodnie z umową powinna zostać oddana do ruchu w kwietniu 2011 roku.