Aktualności

23.09.2010

MPK kupiło 16 nowych Mercedesów

Przetarg na zakup nowych autobusów dla Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego S.A. w Krakowie został rozstrzygnięty. 16 nowych Mercedesów (8 autobusów przegubowych i 8 autobusów 12-metrowych) dostarczy krakowskiemu MPK firma EvoBus. Na krakowskich ulicach pojawią się na początku przyszłego roku. 

Przypomnijmy. Dostawą nowych autobusów  dla MPK S.A. były zainteresowane dwie firmy: Solaris i EvoBus (dostawca Mercedesów). Solaris za dostarczenie ośmiu 12-metrowych i ośmiu przegubowych autobusów zażądał 19 mln 80 tys. 800 zł. EvoBus wyceniło autobusy na 19 mln 208 tys. 275 zł i 36 gr.

Mimo wyższej ceny zwyciężyła oferta EvoBusa. Oferta przysłana przez dostawcę Mercedesa spełniła wszystkie wymagania określone w Specyfikacji istotnych warunków zamówienia i otrzymała najwyższą ilość punktów w kryterium, jakim była cena oraz kryteria techniczne (aspekt użytkowo-eksploatacyjny). 

Nowe autobusy będą pojazdami niskopodłogowymi, wyposażonymi w klimatyzację. W wyposażeniu autobusów znajdą się także kamery, automaty biletowe i kasowniki wyposażone w czytniki Krakowskiej Karty Miejskiej.

Nowe pojazdy będą mieć silniki spełniające najwyższe europejskie normy związane z ochroną środowiska.