Aktualności

12.08.2010

Na ul. Długą wracają tramwaje

Po kilku miesiącach przerwy na ul. Długiej znów pojawią się tramwaje. Od 13 sierpnia na przebudowaną ulicę wróci linia nr 7. Warto podkreślić, że na odnowionej ul. Długiej poprawi się bezpieczeństwo i komfort krakowian podróżujących po tej ulicy. Torowisko zostało wybudowane w najnowszej technologii. Użyte do tego materiały umożliwiają wytłumienie drgań i wyciszenie hałasu, który powstaje przy przejeździe tramwaju. 

Na wysokości przystanków chodniki zostały poszerzone, tak aby pasażerowie mogli bezpośrednio z peronów przystankowych wchodzić do tramwajów.  To rozwiązanie zdecydowanie ułatwi korzystanie z tramwajów osobom poruszającym się na wózkach, starszym oraz kobietom podróżującym z dziećmi w wózkach. 

Ulica po przebudowie zyskała także inne udogodnienia dla osób niepełnosprawnych: przy zejściu z chodników na jednię z myślą o osobach niewidomych i słabowidzących ułożona została kolorowa kostka ze specjalnymi wypustkami. Do minimum zostały  także obniżone krawężniki przy zejściu z chodnika na przejście dla pieszych przez jezdnię. Wszystko po to by osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich mogły bez przeszkód poruszać się po tej ulicy. Przy każdym skrzyżowaniu przy ul. Długiej gdzie funkcjonuje sygnalizacja świetlna zostały także zamontowane urządzenia dźwiękowe.

- Przebudowa ul. Długiej jest realizowana przez MPK S.A. w Krakowie w ramach unijnego projektu: „Zintegrowany transport publiczny w aglomeracji krakowskiej etap II”. Połowa kosztów tej inwestycji pochodzi z Unii Europejskiej.