Aktualności

03.10.2009

MPK S.A. zdobyło tytuł Solidnego Pracodawcy

W piątej edycji prestiżowego konkursu „Solidny Pracodawca Roku”  Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne S.A. w Krakowie zostało uznane za „Solidnego pracodawcę 2008 roku”. Organizatorzy tego prestiżowego programu docenili krakowskiego przewoźnika za to, że z wyróżnieniem wywiązuje się ze swoich zobowiązań względem pracowników.

 

- Ta nagroda bardzo mnie ucieszyła. Tym bardziej, że w konkursie brały udział tysiące firm z całej Polski. Znaleźć się więc wśród liderów to na pewno sukces. Cieszę się również z tego, że zostały docenione nasze wysiłki zmierzające do tego, aby mimo kryzysu panującego na świecie prowadzić korzystną dla wszystkich naszych pracowników politykę personalną – komentuje Zbigniew Palenica, wiceprezes MPK S.A. w Krakowie.

Krakowski przewoźnik zatrudnia ponad 2,5 tys. osób. Zarówno dla obecnych, jak i dla potencjalnych pracowników stanowi pewne, bezpieczne miejsce pracy. – Przywiązujemy wielką wagę do świadczeń oferowanych naszej kadrze – mówi Zbigniew Palenica. – Wynikiem tego jest dobra atmosfera, jaka u nas panuje. Myślę, że każdy z naszych ludzi może być z tego dumny i mieć komfort psychiczny wynikający ze stabilności miejsca pracy, bo trudno wyobrazić sobie Kraków bez komunikacji miejskiej. 

Oprócz atrakcyjnych warunków pracy, MPK S.A. umożliwia swojej kadrze rozwój zawodowy. W spółce funkcjonuje coroczny system oceny dla wszystkich stanowisk, służący jako narzędzie do rozwijania umiejętności pracowników, wskazywania ważnych informacji na temat ich zadań, a także przygotowywania programów szkoleń i doskonalenia zawodowego. Poza możliwością rozwoju kompetencji indywidualnych, firma zapewnia bogaty pakiet świadczeń socjalnych.


 

MPK S.A. już wcześniej zostało docenione za wzorowe podejście do pracowników.  W XV edycji konkursu „Pracodawca organizator pracy bezpiecznej”, organizowanego przez Państwową Inspekcję Pracy, w kategorii zakładu pracy zatrudniającego ponad 250 pracowników, Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne S.A. zdobyło pierwsze miejsce. – To oznacza, że władze MPK S.A. w Krakowie przywiązują do bezpieczeństwa swoich pracowników wielką wagę. Świadczy to także o dobrej atmosferze w tej firmie. Myślę, że każdy kto tu pracuje może być z tego dumny – powiedział po przyznaniu nagrody krakowskiemu przewoźnikowi Tadeusz Fic, Okręgowy Inspektor Pracy w Krakowie.

Warto również podkreślić, że system zarządzania MPK S.A. po raz kolejny uzyskał certyfikat zgodności z wymaganiami norm ISO, czyli zarządzania ukierunkowanego na ciągłe doskonalenie spełniania wymagań Klienta z jednoczesnym dążeniem do możliwi znikomego negatywnego oddziaływania na środowisko. Audytorzy kontrolujący krakowskiego przewoźnika byli pełni uznania m.in. dla profesjonalizmu personelu wszystkich poziomów.