Aktualności

27.03.2009

MPK S.A. testuje autobus

Krakowski przewoźnik przez najbliższy tydzień będzie testował autobus SanCity. Pasażerowie będą więc mieli okazję sprawdzić jak podróżuje się w takim pojeździe. Autobus w sobotę, 28 marca wyjeździe na linię 110, a w niedzielę na linię 182. W dni powszednie będzie natomiast obsługiwał linie 122, 207, 250 i 252.

Jest to o tyle ważne, że właśnie tego rodzaju autobusy MPK S.A. w Krakowie zamierza kupić. Obecnie trwa jeszcze postępowanie przetargowe na zakup siedmiu autobusów SanCity.  Jeżeli okaże się, że przysłana oferta jest prawidłowa to za kilka miesięcy pojawią się one na krakowskich ulicach.

Pojazdy mają 8,5 metra długości i mogą przewieźć jednocześnie do 60 pasażerów. Są to pojazdy niskopodłogowe. Wewnątrz nich będą zamontowane kamery oraz kasowniki z czytnikami Krakowskiej Karty Miejskiej. Kosz jednego takiego autobusu to prawie 590 tys. zł netto.

MPK S.A. w Krakowie posiada już pojazdy bardzo podobne do tych zamówionych w ostatnim przetargu. Są to Jelcze 083, które krakowski przewoźnik kupił jeszcze w ubiegłym roku. Jest ich pięć.