Aktualności

24.03.2009

Odkorkuj Klimat Krakowa – wyślij eko-samochodzik

Gdyby pasażerowie tylko z jednego tramwaju przesiedli się do samochodów osobowych, to na krakowskich ulicach automatycznie pojawiłoby się nawet 200 aut więcej, które ustawione w linii prostej tworzyłyby korek o długości prawie 1 kilometra. Łatwo można sobie wyobrazić, co stało by się z komunikacją w mieście, gdyby nie chodziło o jeden tramwaj ale kilkanaście. Skutki takiej sytuacji byłyby katastrofalne nie tylko dla krakowskich kierowców, którzy długie godziny spędzaliby w korkach. Więcej spalin to większe zanieczyszczenie środowiska. Kraków już teraz ma jeden z najwyższych w Polsce wskaźników zanieczyszczenia powietrza. Dlatego w tym mieście tak ważną sprawą jest prowadzenie polityki transportowej, która zachęcałaby mieszkańców do przesiadania się z samochodów osobowych do tramwajów i autobusów.

W trosce o klimat zapraszamy do wspólnej akcji Odkorkuj Klimat organizowanej przez Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne S.A. w Krakowie i portal społecznościowy zWidzenia.pl, której celem jest zmniejszenie ulicznych korków i ograniczenie emisji spalin w Krakowie.

Akcja polega na przesłaniu do znajomych, którzy posiadają samochód osobowy specjalnego graficznego apelu z prośbą o częstsze podróżowanie krakowskimi autobusami i tramwajami.

Mechanizm umieszczony na stronie OdkorkujKlimat.pl zachęca do podania wyłącznie pseudonimu zaprzyjaźnionego kierowcy i dokonania śmiesznego wpisu do jego wirtualnej tablicy rejestracyjnej. Wysyłając zabawnego e-maila do zaprzyjaźnionego posiadacza samochodu osobowego chcemy zachęcić go do częstszego podróżowania z MPK S.A. w Krakowie.

Zabawny ekologiczny apel wyświetlany jest w ruszającej się chmurze dymu spalin. Zapraszamy do zabawy i do podróży krakowskimi tramwajami i autobusami.

Odkorkuj Klimat: kliknij www.odkorkujklimat.pl