Aktualności

01.07.2024

Kierowcy z Płaszowa zwycięzcami 12. edycji piłkarskiej Ligi MPK


W piątek, 28 czerwca w morderczym upale rozegrana została ostatnia seria spotkań 12. edycji Ligi Piłkarskiej MPK, w której grają pracownicy krakowskiego przewoźnika.

Na finiszu rozgrywek nie brakowało emocji! Pierwsze miejsce zapewnił sobie już wcześniej zespół kierowców z zajezdni Płaszów. Ale o srebrne medale nadal walczyły dwa zespoły: motorniczych z Nowej Huty oraz kierowcy z zajezdni Wola Duchacka. Ostatecznie 2. miejsce zapewnili sobie w ostatniej kolejce motorniczowie wyprzedzając kolegów z Woli Duchackiej. Na czwartym miejscu rozgrywki zakończyli kierowcy z Bieńczyc, na piątym Brożka Team, a na szóstym – motorniczowie z Podgórza

Podczas uroczystego zakończenia wszystkie zespoły otrzymały puchary i dyplomy. Zawodnicy trzech najlepszych drużyn otrzymały także medale. Do zespołu Brożka Team trafiła wyjątkowa nagroda – została ona bowiem wybrana drużyną Fair Play. Wyróżnieni zostali także najlepsi zawodnicy. Najlepszym bramkarzem został wybrany zawodnik z zespołu Zajezdnia Tramwajowa Nowa Huta – Tomasz Romanowicz. Królem strzelców został Kacper Klimczyk z zespołu Płaszów, który zdobył aż 50 bramek. Nagrody - puchary, dyplomy i medale wręczała zawodnikom Katarzyna Bury, członek zarządu MPK SA w Krakowie.

W Ligi MPK rywalizuje sześć drużyn, w której grają pracownicy Zajezdni Autobusowej Wola Duchacka, Zajezdni Autobusowej Bieńczyce, Zajezdni Autobusowej Płaszów, Zajezdni Tramwajowej Podgórze, Zajezdni Tramwajowej Nowa Huta oraz zespół Brożka Team, w którym występują m.in. informatycy. Wszystkie drużyny swoje mecze rozgrywają na boisku sportowym TS Tramwaj przy ul. Praskiej 61a. Pierwsza edycja rozgrywek Ligi MPK miała miejsce w 2011 roku. Od tego czasu w każdy piątek, poza wakacjami, niemal 100 osób, które na co dzień pracują jako kierowcy, motorniczowie, mechanicy czy informatycy wychodzą na boisko, aby wspólnie spędzić czas. Szczegółowe informacje o rozgrywkach piłkarskich organizowanych przez pracowników MPK SA, w tym aktualne wyniki są dostępne na stronie: www.facebook.com/ligampkkrakow. Patronat medialny nad rozgrywkami Ligi MPK objął wydawany przez MPK biuletyn „Przewoźnik Krakowski”.