Aktualności

10.06.2024

Strażacy MPK w Krakowie ćwiczyli umiejętności i testowali sprzęt gaśniczy


W piątek, 7 czerwca na terenie obiektów sportowych Towarzystwa Sportowego Tramwaj wszystkie drużyny Zakładowej Ochotniczej Straży Pożarnej Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego S.A. w Krakowie rywalizowały w zawodach sportowo-pożarniczych. Zespoły reprezentowały dwie stacje obsługi tramwajów, trzy stacje obsługi autobusów oraz Stację Obsługi i Remontów.

Każda z drużyn rywalizowała w dwóch konkurencjach. Pierwsza w z nich polegała na jak najszybszym ugaszeniu ognia. Druga z konkurencji wymagała jak najszybszego rozwinięcia przez zawodników strażackich węży. Następnie zawodnicy z każdej drużyny musieli strumieniem wody strącić ustawione puszki oraz obrócić specjalną tarczę.

Najlepsza w tych konkurencja okazała się drużyna ze Stacji Obsługi i Remontów. Drugie miejsce zajęła Stacja Obsługi Tramwajów Podgórze, a trzecie  Stacja Obsługi Autobusów Bieńczyce. Kolejne miejsca zajęli pracownicy Stacji Obsługi Tramwajów Nowa Huta, Stacji Obsługi Autobusów Wola Duchacka i Stacji Obsługi Autobusów Płaszów.

Zawody miały na celu sprawdzenie nie tylko sprawności strażaków pracujących w MPK, ale także posiadanego sprzętu gaśniczego.