Aktualności

08.02.2024

Cztery mini autobusy Automet gotowe do wyjazdu na linie

Są małe, zwrotne i mogą przejechać tam, gdzie nie mają na to szans duże autobusy. Do floty krakowskiego przewoźnika dołączyły cztery mini autobusy Automet o długości 7,4 metra. Pomimo swoich niewielkich rozmiarów mogą przewieźć jednocześnie prawie 30 pasażerów, w tym 13 na miejscach siedzących. Autobusy są dostosowane do przewozu osób z ograniczoną mobilnością – posiadają niską podłogę i platformę dla osób poruszających się na wózkach. Działa w nich także system głosowego zapowiadania przystanków. Pojazdy są wyposażone w klimatyzację i monitoring. Silniki autobusów spełniają najwyższą  europejską normę Euro 6.

Autobusy zostały zakupione w formie leasingu. Ich dostawcą jest konsorcjum firm - Automet Group Spółka jawna i Millennium Leasing Sp. z o.o. Koszt tjednego autobusu to 676.200,00 zł.

Małe pojazdy będą wykorzystane do obsługi tras, gdzie ze względu na wąskie ulice nie mogą przejechać standardowe autobusy. Obecnie takie pojazdy są wykorzystywane na linii nr 176 (Kostrze OSP – Bodzów), 180 (os. Na Stoku – Grębałów) oraz na trasach gdzie funkcjonuje usługa Tele-Bus. W planach miasta jest uruchomienie kolejnej linii na której będą wykorzystywane mini autobusy.