Aktualności

12.01.2024

MPK doceniło pomysł biegaczy ITMBW, którzy pobiegli z makietą tramwaju


Co prawda od Sylwestra minęło już trochę czasu, ale my ciągle jesteśmy pod wrażeniem pomysłu i wykonania makiety krakowskiego tramwaju, z którym 31 grudnia 2023 roku w Biegu Sylwestrowym pobiegła grupa biegaczy ze stowarzyszenia „I Ty Możesz Być Wielki”. MPK postanowiło docenić osoby, które brały udział w  tym przedsięwzięciu. W piątek, 12 stycznia w siedzibie krakowskiego przewoźnika doszło do spotkania 10 biegaczy z ITMBW z Grzegorzem Dyrkaczem, wiceprezesem zarządu MPK SA w Krakowie. Wiceprezes pogratulował im zdobycia nagrody w kategorii najlepsze przebranie zespołowe w 19. Krakowskim Biegu Sylwestrowym.

- Bardzo doceniam kreatywny pomysł, a jednocześnie zdaję sobie sprawę jakim wyzwaniem dla Państwa było stworzenie tej skomplikowanej konstrukcji naszego tramwaju. Życzę Wam w nowym roku kolejnych tak znakomitych pomysłów oraz radości i satysfakcji z każdego pokonanego kilometra – powiedział Grzegorz Dyrkacz, wiceprezes zarządu MPK SA w Krakowie.  

Uczestnicy spotkania otrzymali list gratulacyjny, drobne upominki oraz mogli zjeść tort w kształcie tramwaju. Wiceprezes wręczył im także oficjalną koszulkę, w której biegają pracownicy krakowskiego przewoźnika z grupy biegowej „MPK Runners Kraków”. A na koniec spotkania każdy z 10 biegaczy ITMBW, czyli Grzegorz, Janusz, Marcin, Tomek, Tomasz, Roman, Mateusz, Michał, Łukasz i Rafał mógł samodzielnie poprowadzić… prawdziwy tramwaj na terenie zajezdni.  

Mówiąc o spotkaniu z biegaczami z ITMBW trudno nie napisać o tym, jak to się stało, że biorąc udział w 19. Krakowskim Biegu Sylwestrowym postanowili pobiec z makietą tramwaju MPK.  

- W 2022 roku wymyśliliśmy, że w Biegu Sylwestrowym pobiegniemy z makietą autobusu. Wszyscy nam gratulowali, mówiły o nas media w całym kraju, ale jury nie doceniło naszego pomysłu i nie przyznało nam nagrody. Dlatego postanowiliśmy spróbować jeszcze raz w 2023 roku. No i udało się – nasz tramwaj zdobył uznanie i nagrodę – opowiadał na spotkaniu Rafał Oświęcimka, prezes zarządu stowarzyszenia „I Ty Możesz Być Wielki”.

 

Budowa konstrukcji tramwaju MPK wcale nie była prosta i tania. Zajęła też biegaczom sporo czasu. Okazało się jedna, że z makietą tramwaju biegnie się znacznie łatwiej. Zespół ITMBW dobiegł z tramwajem do mety aż o 20 minut szybciej niż to było rok wcześniej, gdy robili to z konstrukcją autobusu.