Aktualności

24.10.2023

Kierowcy MPK w Krakowie w gronie najlepszych w Polsce


Znamy już rozstrzygnięcia odbywającego się w  Poznaniu IX Ogólnopolskiego Konkursu Kierowców Komunikacji Miejskiej o Puchar Prezesa Izby Gospodarczej Komunikacji Miejskiej. Jesteśmy bardzo dumni bo trzecie miejsce w tym konkursie wywalczył kierowca MPK SA w Krakowie - Piotr Trojański. Co więcej, wysokie piąte miejsce zajął także drugi nasz kierowca Dominik Pajdak.

Osiągniecie tak dobrych wyników wcale nie było łatwe. W poniedziałek, 23 października musieli się oni wykazać sprawnością w prowadzeniu autobusu oraz napisać test z wiedzy o przepisach ruchu drogowego. Po tym etapie do finału zawodów mogło się zakwalifikować tylko 10 kierowców. Wśród nich miejsce wywalczyło sobie aż dwóch naszych kierowców - właśnie  Dominik i Piotr.

We wtorek, 24 października musieli perfekcyjnie poradzić  sobie z takimi zadaniami, jak udzielanie pierwszej pomocy, wyszukiwanie różnych usterek w autobusie oraz reagowanie na różne trudne sytuacje w pojeździe z udziałem pasażerów.

MPK SA w Krakowie reprezentowała trójka naszych znakomitych kierowców – Monika Kasiak, Dominik Pajdak i Piotr Trojański.

Zwycięzcą IX Ogólnopolskiego Konkursu Kierowców Komunikacji Miejskiej o Puchar Prezesa Izby Gospodarczej Komunikacji Miejskiej został kierowca z MZA Warszawa, drugie miejsce przypadło kierowcy z MPK Łódź.

Wszystkim seredcznie gratulujemy.