Aktualności

30.09.2023

W 9. Turnieju o Puchar Prezydenta Miasta Krakowa zwyciężyła Policja

W sobotę, 30 września na boisku sportowym TS Tramwaj przy ul. Praskiej 61a odbył się po raz 9 Turniej Piłkarski o Puchar Prezydenta Miasta Krakowa. Zwycięzcą turnieju został zespół Komendy Miejskiej Policji, który w finale pokonał zespół Komendy Miejskiej Straży Pożarnej dopiero w rzutach karnych. Puchar dla zwycięzców wręczył Andrzej Kulig, wiceprezydent Krakowa.

W meczu o trzecie miejsce rywalizowały dwie miejskie spółki – Wodociągi Miasta Krakowa i Miejskiej Przedsiębiorstwo Oczyszczania. Po pasjonującym meczu lepsze okazały się krakowskie Wodociągi zwyciężając 4:2. Tym samym Wodociągi okazały się najlepszym zespołem z wszystkich krakowskich spółek komunalnych biorących udział w turnieju. Drużyna otrzymała za to specjalny puchar ufundowany przez Krakowski Holding Komunalny, który wręczył Marcin Kandefer, członek zarządu KHK SA w Krakowie.

Kolejne miejsca zajęły drużyny: ZUE, Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej, Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne, Krakowski Holding Komunalny, Straż Miejska, Miejskie Centrum Obsługi Oświaty, Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych i Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego. W sumie w turnieju wzięło udział aż 12 zespołów.

Nagrodę Fair Play otrzymał debiutujący w turnieju zespół Miejskiego Centrum Obsługi Oświaty. Nagrody przygotował dla nich Piotr Ziętara, prezes zarządu Wodociągów Miasta Krakowa.

Nagrody indywidulane trafiły także do najlepszych zawodników. Najlepszym bramkarzem został wybrany Radosław Sowa z krakowskiej Policji. Najlepszym obrońcą został Patryk Fundament z MPO. Tytuł króla strzelców uzyskał Norbert Suder ze Straży Pożarnej, który do bramki przeciwników trafiał 7 razy. Z kolei MVP całego turnieju został Filip Grotkowski z Wodociągów Miasta Krakowa. Organizatorzy wręczyli także nagrodę dla najstarszego zawodnika, którym okazał się Krzysztof Biesiada z Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krakowie.

W tym samym dniu, 30 września od 10.00 do 12.00 był rozgrywany turniej dzieci w nowoczesnej hali. Wzięło w nim udział sześć drużyn złożonych z zawodników TS Tramwaj, Polskiej Akademii Piłki Nożnej Kraków, KS Kabel, KS Płaszowianka i AP Proszowianka. Wszystkie dzieci otrzymały medale oraz nagrody i upominki.

Organizując turniej o Puchar Prezydenta Krakowa Zarząd TS Tramwaj kontynuuje rozpoczęte 10 lat temu rozgrywki piłkarskie. Turniej o Puchar Prezydenta to nie tylko promocja Krakowa przez sport, ale także znakomita okazja do nawiązania relacji wśród pracowników krakowskich instytucji, które na co dzień służą mieszkańcom. Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski całe wydarzenie objął honorowym patronatem.

Rywalizacja pracowników zatrudnionych w miejskich spółkach oraz służbach porządkowych jest możliwa dzięki wsparciu: Krakowskiego Holdingu Komunalnego SA, Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego SA, Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej SA, Wodociągów Miasta Krakowa SA, Miejskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania Sp. z o.o.