Aktualności

30.06.2023

Kierowcy z zajezdni autobusowej Płaszów po raz pierwszy zwyciężyli w Lidze MPK

Kierowcy z zajezdni autobusowej Płaszów po raz pierwszy w historii tych rozgrywek zostali zwycięzcami Ligi MPK SA. W ostatnim meczu, rozegranym w piątek, 30 czerwca wygrali z drużyną Wola Duchacka i z 34 punktami zajęli pierwsze miejsce. Drugie miejsce w Lidze MPK zajęła drużyna motorniczych z zajezdni tramwajowej Nowa Huta. To jak do tej pory największy sukces tego zespołu. Trzecia pozycja w tabeli przypadła kierowcom z zajezdni autobusowej Bieńczyce. Pozostałe miejsca zajęli zawodnicy z zespołu Brożka Team, kierowcy z Woli Duchackiej i motorniczowie z Podgórza.

Podczas uroczystego zakończenia rozgrywek wszystkie drużyny otrzymały dyplomy i puchary, które wręczał Mariusz Szałkowski, wiceprezes zarządu MPK SA w Krakowie. Nagrody otrzymał także najlepszy strzelec Ligi MPK, którym został Kacper Klimczyk z drużyny Płaszów (zdobył 50 bramek). Najlepszym bramkarzem został wybrany Adam Ryciak z zajezdni Wola Duchacka. Dryżyną Fair Play został wybrany zespół z Podgórza.

Przypomnijmy, że pierwsza edycja rozgrywek Ligi MPK odbyła się w 2011 roku. Obecnie w Lidze MPK bierze udział sześć zespołów. Wszyscy zawodnicy to pracownicy krakowskiego przewoźnika.