Aktualności

22.05.2023

Kierowcy z zajezdni autobusowej Bieńczyce zwycięzcami 14. Turnieju o Puchar im. Piotra Pruchnickiego

W sobotę, 20 maja na boisku Towarzystwa Sportowego Tramwaj, przy ul. Praskiej 61a został rozegrany 14. piłkarski Turniej im. Piotra Pruchnickiego, organizowany przez pracowników MPK SA w Krakowie z zajezdni tramwajowej Podgórze. Rozgrywki wygrała drużyna z zajezdni autobusowej Bieńczyce. Kierowcy z Bieńczyc w finale pokonali 1:0  kierowców z zajezdni autobusowej Wola Duchacka.

Trzecie miejsce wywalczył zespół PKP PLK, pokonując kierowców z PKM Tychy. Kolejne miejsca zajęły drużyny: ZUE SA, motorniczowie z zajezdni Podgórze, motorniczowie z zajezdni Nowa Huta i kierowcy z zajezdni autobusowej Płaszów.

Najlepszym strzelcem turnieju został Maciej Kwiecień z PKP PLK, którzy zdobył 7 goli. Najlepszym bramkarzem został wybrany Krzysztof Bobla z drużyny PKM Tychy. Drużyną Fair Play został wybrany zespół PKP PLK. Wręczona została także nagroda dla najstarszego strzelca turnieju, którym został Zdzisław Raczyński z zajezdni Nowa Huta.

Puchary i medale dla zwycięzców i wszystkich uczestników 14. Turnieju im. P. Pruchnickiego wręczał Mariusz Szałkowski, wiceprezes zarządu MPK SA w Krakowie.

W tegorocznym turnieju wzięło udział osiem zespołów. Poza drużynami złożonymi z pracowników MPK, pracujących w pięciu krakowskich zajezdniach – Wola Duchacka. Płaszów, Bieńczyce, Nowa Huta i Podgórze, zagrali pracownicy PKP PLK, PKM Tychy oraz ZUE SA. Pierwsze mecze rozpoczęły się o godzinie 9.00. Finał rozgrywek został rozegrany o godzinie 13.30.

Turniej piłkarski organizowany jest przez motorniczych z zajezdni tramwajowej Podgórze, aby upamiętnić zmarłego motorniczego Piotra Pruchnickiego, założyciela drużyny piłkarskiej w tej zajezdni.