Aktualności

06.03.2023

Akcja „Bezpieczny Powrót” w nocnych tramwajach

 


 

W nocy z piątku na sobotę (3/4 marca) w nocny tramwajach została przeprowadzona akcja „Bezpieczny Powrót”. Inspektorzy ruchu MPK oraz krakowscy policjanci znów razem pracowali, troszcząc się o bezpieczeństwo pasażerów podróżujących tramwajami w godzinach nocnych. Zwracali też uwagę na kierowców samochodów i ich stosunek do przepisów ruchu drogowego w rejonie linii tramwajowych.

W czasie trwania akcji (od 20.00 w piątek do 4.00 nad ranem w sobotę), policjanci wystawili 3 mandaty oraz 7 upomnień (dla kierowcy samochodu za nie stosowanie się do przepisów, a dla pasażerów tramwajów za agresję i wulgarność,  palenie papierosów oraz zaśmiecanie). W akcji brali udział także kontrolerzy biletów, którzy sprawdzali czy pasażerowie nocnej komunikacji pamiętają o zakupie biletu. Tym razem zapomniało o tym aż 91 osób.

Działania w nocnych tramwajach to element prowadzonej od wielu lat w Krakowie akcji „Bezpieczny Powrót”, w ramach której inspektorzy ruchu MPK jadąc w swoich cywilnych ubraniach zwracają uwagę na wszystkie zachowania, które przeszkadzają pasażerom, a więc m.in. na osoby palące papierosy, pijące alkohol, śmiecące oraz agresywne i wulgarne. Policjanci i inspektorzy podczas nocnej akcji zwracali także uwagę na bezpieczeństwo prowadzących i kontrolerów biletów.

Co prawda termin akcji „Bezpieczny powrót” nigdy nie jest zapowiadany, ale możemy zapewnić, że będzie się ona cyklicznie odbywać w tym roku w nocnej komunikacji.